Būti mergaitės tėvu. Instrukcija išmintingam tėvui

-Sveikinu! Jūs turėsite dukrą! – sako daktaras, išėjęs iš kabineto.

Nuo šio momento jūs nustojate būti tiesiog vyru. Jūs tampate tėčiu. Kol kas būsimu, o netrukus – pačiu tikriausiu.

Tėtis ir dukra – ypatinga pora. Tėvas – pats pirmas ir svarbiausias vyriškis jos gyvenime. Kaip susiklostys santykiai su tėvu, įtakos visus kitus mergaitės santykius su vyrais suaugusiame gyvenime.

Mama mergaitės gyvenime – pats svarbiausias žmogus. Būtent mama moko visko, ką turi mokėti mergaitė: prižiūrėti save, būti tvarkinga, užsiimti namų reikalais. Mamos pozicija santykiuose su mergaite yra griežtesnė: mama gali reikalauti ir bausti.

Tėvo vaidmuo mergaitės auklėjime kitas, bet ne mažiau svarbus. Tėvas tampa vyro santykių su moterimi pavyzdžiu, pakloja pasitikėjimo savimi pamatus ir suteikia taip reikalingą mergaitei meilę ir rūpestį. Tėtis turi būti ne toks griežtas.

Atsakymai į klausimą “Kaip teisingai auklėti mergaitę?” bus skirtingi, priklausomai nuo dukros amžiaus. Psichologai išskiria tris sąlyginius amžiaus periodus. Kiekviename iš jų tėvo ir dukros santykiai bus skirtingi, tačiau tikslas – tas pats: užmegzti tvirtą ryšį tarp tėčio ir dukros.

Tėvo dalyvavimo mergaitės gyvenime svarbą turi suprasti abu tėvai. Jeigu jūs išmintingas tėvas, būtinai perskaitykite šį straipsnį. Jeigu esate išmintinga mama – duokite perskaityti savo mergaitės tėčiui. O geriausiai – perskaitykite drauge ir sekite patarimais savo gyvenime.

Naujagimė mergaitė

Jeigu tėvas nenešiojo mergaitės savo kūne, tai mintis apie ją tikrai nešiojosi galvoje. Klausimas, kaip būti mergaitės tėvu vyrams atrodo sudėtingesnis už klausimą, kaip būti berniuko tėvu. Dažniausiai galvojama, kad du vyrai visada vienas kitą supras. O štai su mergaitėmis neaišku. Atskleidžiame paslaptį: raktas į jūsų naujagimė dukrelę – tai jūsų balsas. Nuo jo prasideda tėčio ir dukros santykiai.

Patarimai, kaip būti naujagimės mergaitės tėčiu:

1. Reaguokite į dukros verkimą kaip galima greičiau: pradėkite kalbėtis su ja. Jūsų balsas ją ramina.

2. Paverskite sauskelnių keitimą įdomiu įvykiu. Kalbėkitės su dukrele ar ką nors niūniuokite. Laikui bėgant, mažylė ims laikyti sauskelnių keitimą įdomiu žaidimu.

3. Stipriai glauskite naujagimę prie krūtinės, švelniai ir ritmingai sūpuokite. Ji pripras prie jūsų individualaus ritmo ir tai sustiprins jūsų ryšį.

4. Kai tik ji pradės “gugenti” – iškart užmegzkite su ja dialogą. Tiesiog atsakydamas “agu” į jos “gugu” jūs pradėsite pirmą pokalbį ir imsite kurti rimtus santykius.

Maža mergaitė

Laikotarpyje nuo 1 iki 10 metų mergaitė įsimyli savo tėtį. Šiuo periodu jai patinka paprasčiausiai būti šalia jo, susilaukti jo dėmesio, gaudyti kiekvieną jo žodį. Dabar jai reikia jūsų dėmesio, duokite jo dukrelei maksimaliai daug.

Patarimai, kaip būti mažos dukrelės tėvu:

1. Mergaitėms patinka, kai jas giria. Girkite kiek galima daugiau, tačiau teisingai. Jūsų pagyrimas turi būti tikslus, konkretus ir pozityvus. Girkite savybes, charakterio bruožus, už tai, kokia ji yra. Nereikia girti už poelgius, rezultatus ar pasiekimus – už šiuos dalykus giriami berniukai. Sakykite taip: “Pas tave labai gražūs plaukai, akytės, šypsena”, “Tu labai gera ir miela mergaitė”, “Tu taip rūpestingai piešei šį piešinuką”.

2. Mergaitės pasitikėjimas savimi prasideda nuo santykių su tėvu. Jūs turite žinoti, kuo ji domisi ir kalbėtis apie tai. Paklauskite, kaip praėjo jos diena, kokie jos santykiai su klasiokais, kokia daina jai šiuo metu patinka. Bendraukite su ja reguliariai. Kai domitės, kuo ji užsiima, mergaitė jaučia, kad jūs domitės ja pačia. Tai suformuoja jos vidinį pasitikėjimą savimi.

3. Dalyvaukite jos mokykliniame gyvenime. Mokykla – tai jūsų dukros gyvenimo centras tam tikrame amžiuje. Galite paprasčiausiai būti greta, kol ji užsiima pamokomis, padėti spręsti uždavinius ar suruošti kuprinę rytojui. Svarbiausia – būti šalia.

4. Susipažinkite su jos draugais. Jie irgi svarbi jos gyvenimo dalis. Jūs turite sakyti dukrai, kad ji yra įdomus žmogus, su kuriuo norisi draugauti. Paaiškinkite, kodėl. Ji turi išgirsti tai būtent iš jūsų.

Paauglė dukra

Dabar formuojasi jūsų dukros asmenybė ir tvirtėja savo orumo pojūtis. Kai paauglė mato, kad tėtis ja tiki, jos pasitikėjimas savimi irgi didėja.

Patarimai paauglės tėvams:

1. Mergaitei paauglei reikalinga asmeninė erdvė, tačiau jos pasitikėjimas savimi pagrįstas suvokimu, kad jūs suprantate jos interesus. Dėl to domėkitės jais, mokykliniu gyvenimu, užsiėmimais. Ji bus patenkinta, kad jums nenusispjauti.

2. Mergaitei paauglei reikia jūsų pritarimo, net jeigu ji užsispyrusiai demonstruoja, kad taip nėra. Suraskite už ką ją pagirti ir kuo pasigėrėti. Tai gali būti kad ir drabužiai, ar mokykloje parašytas rašinys.

3. Klauskite jos nuomonės. Dabar, kai ji formuoja savo požiūrį į gyvenimą, jūs turite žinoti apie jį ir demonstruoti, kad gerbiate jos pažiūras. Ir, jeigu reikia, švelniai, atsargiai įtakoti jas.

4. Suraskite laiko pabūti su dukra dviese. Nesvarbu, kiek turite vaikų, kaip užkrauti darbais. Jūs turite pabūti su ja dviese, kad ji pasijustų jūsų dėmesio ir meilės centru.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *