Dešimt fatališkų klaidų, kurios negailestingai sunaikina meilę

Du karštai įsimylėję žmonės dažniausiai būna įsitikinę, kad jų jausmas truks amžinai. Deja, meilė yra trapus ir lengvai pažeidžiamas dalykas. Ir ji turi 10 stiprių priešų, kurie ją visada įveikia, todėl reikia apsaugoti meilę nuo jų.

1. Negalima pakeisti kito žmogaus

Prisiminkite tą dieną, kai suvokėte, kad įsimylėjote. Šis jausmas suteikė sparnus. Po tam tikro laiko, kai suspėjote geriau pažinti vienas kitą, pradėjote suvokti, kad partneris iš tikrųjų nėra toks idealus, kaip atrodė iš pradžių.

Dabar jau erzina kai kurie jo poelgiai, frazės. Pokalbiai baigiasi priekaištais. Kas tai yra: meilė, dėl kurios reikia kovoti, ar iliuzijos, kuriomis naiviai patikėjote?

Jeigu norite tęsti santykius, verta įsisąmoninti, kad nusivylimai yra neišvengiami. Abu turite minusų. Reikia pagalvoti ne apie tai, ar sugebėsite pakeisti kitą į gerąją pusę, o apie tai, ar sugebėsite priimti partnerį tokį su visais trūkumais.

Apie tai žymus psichologas Fritzas Perlsas rašė: „Aš gyvenu šiame pasaulyje ne tam, kad atitikčiau tavo lūkesčius. O tu gyveni šiame pasaulyje ne tam, kad atitiktum manuosius. Tu – tai tu. Aš – tai aš. Jeigu mes atsitiktinai susitinkame ir mums gera kartu, tai – nuostabu. Jeigu ne – niekas dėl to nėra kaltas“.

2 Neįtraukite į savo konfliktus pašalinių

Net jeigu jūsų santykiuose atsirado problemų, neverta jų spręsti prie kitų žmonių. Barniai yra tokie pat intymūs dalykai kaip ir seksas. Jie turi vykti tik tarp partnerių. Juk jūs neužsiiminėjate seksu viešumoje, todėl ir vaidykitės ten, kur niekas nemato ir negirdi.

3. Nesistenkite slėpti savo emocijų nuo aplinkinių ir savęs

Kai prasideda sunkusis santykių periodas, nereikia slėpti nuoskaudų savyje, užgniaužtos emocijos gali pradėti naikinti jus iš vidaus. Kai jų prisikaups per daug, kantrybės taurė bus perpildyta ir jūs nebegalėsite tęsti santykių. Geriau visada atvirai pasikalbėti apie jaudinančius dalykus, kartu spręsti problemas, ieškoti kompromisų. Iš kiekvienos nemalonios situacijos galima surasti išeitį.

4. Nepasitikėjimas

Šiandien jis pasakė, kad užtruks darbe ir praleis vakarą su draugais. Jums kyla abejonės, įtarimai. Važiuojate patikrinti ir aptinkate jį bare su draugais. Pastebėjęs jus, jis pažvelgia su nuostabos ir nesupratimo išraiška veide. Jūs pasijuntate nejaukiai. Apima gėdos jausmas. Kam to reikia? Santykių pagrindas yra pasitikėjimas. Nebandykite jo griauti.

5. Pamirškite buvusius ir buvusias

Tai didžiausia lemiama klaida, kuri gali sugriauti santykius. Niekada nebandykite šalia dabartinio partnerio prisiminti buvusiojo, juo labiau lyginti jų. Geriau praeitį paslėpti kuo giliau ir niekada neaptarinėti jos su partneriu, nes ji gali skaudinti, kelti nepasitikėjimą ir formuoti kompleksus.

6. Koncentracija į negatyvą

Visuose santykiuose pasitaiko neigiamų momentų. Iš pradžių jūs įsižeidžiate, paskui pradedate priekaištauti ir kaltinti vienas kitą, po to seka ilgai lauktas aistringas susitaikymas. Bet pasitaiko tokių, kurie ir po metų prisimena senas nuoskaudas, pamiršdami viską, kad buvo gerai. Nereikia akcentuoti blogų dalykų. Juk tik jūs pasirenkate prizmę, pro kurią žvelgiate į pasaulį ir į santykius.

7. Perdėta kontrolė

Jis ką tik užmigo, o jūs jau narstote jo telefoną, skaitote pranešimus. Aptinkate moterišką vardą ir sunerimstate, nebegalite užmigti.

Atsiminkite, kad kalėjimo režimas niekada nepadeda santykiams. Kiekvienas iš partnerių turi turėti savo asmeninę erdvę ir teisę savarankiškai priimti sprendimus. Nereikia įtarinėti ir sekti partnerio, saugoti kiekvieno jo žingsnio. Nė vienas jūsų neturi jaustis įkalintas.

8. Atsakomybės stoka

„Mes atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“ – tuo viskas pasakyta. Būtina laikytis žodžio ir vykdyti duotus pažadus, juk nuo pat pirmų dienų klojamas jūsų ateities fundamentas, stiprinant pasitikėjimą ir tikėjimą vieno kitu. Jūs tampate vienu vienetu, prisiimate atsakomybę dalytis viską per pusę. Kartais jums teks pasielgti altruistiškai, iškelti jo poreikius į pirmą vietą ir sąmoningai prisiimti atsakomybę už mylimą žmogų.

9. Melas

Melas suskaldo santykius taip, kad jų paskui būna neįmanoma suklijuoti. Dauguma tokiais atvejais išeina neatsigręždami, kai kurie suteikia antrą šansą. Apgaulė smarkiai sužeidžia artimą žmogų, ir žaizdos labai ilgai neužgyja. Stenkitės grįsti santykius tiesa ir atvirumu. Ką pasėsite, tą ir pjausite!

10. Tėvai

Ši problema nėra labai paplitusi, bet jeigu ji atsiranda santykiuose, tampa didele bėda. Tėvai nuo vaikystės mus globoja ir auklėja, padeda priimti teisingus sprendimus, tačiau kartais jų rūpinimasis virsta perdėta kontrole ir trukdo formuotis vaiko asmenybei. Tokie tėvai nesuvokia, kad vaikai jau užaugo ir nori gyventi savarankiškai.

Sunku patarti, kaip elgtis tokioje situacijoje, nebent pradėti nuosekliai atsiriboti nuo tėvų ir kuo mažiau pasakoti apie save. Stenkitės nepriklausyti nuo svetimos nuomonės. Daugumoje atvejų tėvai būna teisūs, bet yra viena sfera, kur patiems reikia priimti sprendimus – tai jūsų santykiai su partneriu.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *