Du svarbūs požymiai, bylojantys, kad žmogus nepasirengęs rimtiems santykiams

Mums visada svarbu žinoti, ar įmanomi rimti santykiai su konkrečiu žmogumi. Mažai kas ryžtasi švaistyti neįkainuojamą gyvenimą tuščiai.

Kad nereikėtų spėlioti ir kankintis, vertėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos akivaizdžius požymius. Tai kaipgi nustatyti, kad šis žmogus tiksliai nepasirengęs rimtiems santykiams ir kad iš jo nesulauksite nei meilės, nei emocinės šilumos?

Viskas sudėtinga

Nuoširdžiai meilei ir giliems santykiams nepasirengęs žmogus, gali turėti vienokių ar kitokių psichologinių sudėtingumu. Tai vienas ryškiausių požymių, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį.

Normaliu atveju psichologiškai sveikam žmogui reikalingas prisirišimas, meilė, emocinis kontaktas su kitu žmogumi. Psichologinių sunkumų turintis žmogus dažniausiai galvoja, kad artimi santykiai jam nereikalingi, jis neigia savo poreikius.

Jį galėjo skaudžiai sužeisti ankstesniuose santykiuose. Būna, kad vyras po sunkios santuokos ir skyrybų nusivilia meile ir ima vengti santykių.

Taip pat žmogus gali turėti sunkių vaikiškų traumų. Jo mintys ir jausmai supainioti, jis užsiciklino tik į savo asmenį.

Depresijos apimtas žmogus susikoncentruoja į save ir vargu ar turės energijos ir galimybių kurti sveiką ir tvirtą sąjungą.

Asmeninių problemų turintis žmogus buksuos suartėjimo etape, kai užsimezga prisirišimas ir t.t. Tai gali pasireikšti kaip emocinis šaltumas, konfliktai tuščioje vietoje, netikėti dingimai, staigūs santykių nutraukimai.

Visa tai byloja apie tam tikrą vidinį deficitą, psichologines ir kitas problemas, kurios šioje konkrečioje gyvenimo atkarpoje blokuoja jam rimtus santykius ir meilę.

Nėra resursų

Resursų neturintis žmogus nepasirengęs rimtiems santykiams. Santykiams reikia nemenkų pastangų. Būtina planingai, metodiškai, ilgą laiką darbuotis, mezgant kontaktą, suartėjant, formuojant prisirišimą. Reikia labai daug energijos, motyvacijos, abipusio noro, saugumo jausmo.

Žmogus gali viso to neturėti. Emocinių, laiko, finansinių ir kitų resursų trūkumas gali sukliudyti kurti rimtus santykius.

Problemos su pinigais skatina galvoti apie išgyvenimą. Kol baziniai poreikiai nepatenkinti, žmogus jaus nuolatinę įtampą.

Nesugebėjimas save aprūpinti daro žmogų pažeidžiamu, jis jaučia nuolatinį nerimą ir tai ne patys geriausi pamatai meilei kurti.

Emocijų deficitas gali būti susijęs su skausmingu išsiskyrimu ar skyrybomis, išdegimu darbe, artimųjų ligomis ir t.t.

Kitaip sakant, resursų neturintis žmogus nejaučia pilnatvės, jis išsunktas, ištuštėjęs. Jis neturi ko duoti kitam, kol neatgaus jėgų.

O santykiai – tai davimas. Kas svarbiausia – tai turi būti tikras, realus noras dalintis: laiku, emocijomis, troškimais, resursais ir t.t.

Norint sukurti kokybiškus, rimtus santykius, svarbu aiškiai suvokti: kitas žmogus reikalingas meilei ir džiaugsmui, o ne kaip vaistas nuo nuobodulio ar vienatvės, ir ne kaip problemų sprendimas.

Nepasirengusį rimtiems santykiams žmogų dažnai galima atpažinti iš to, ką jis/ji kalba. Paprastai tai kažkas panašaus į: „O ką tu galėtum man duoti?”, „O kam tau apskritai reikia vyro/moters?”

Resursų deficitą jaučiantis, psichologinių problemų kamuojamas žmogus visiškai nuoširdžiai nesupranta, kam jam reikalingas kitas. Arba ieško santykiuose kokios nors naudos.

Dėl to sukurti su juo harmoningą, jus tenkinančią sąjungą bus labai sudėtinga ar apskritai neįmanoma.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *