emocinis artumas

Emocinis artumas

Emocinis artumas tarp vyro ir moters – tai sąveikavimas jausmų lygmenyje. Kai vienam blogai, kitas tai pajaučia. Be emocinio artumo santykiai labai greitai baigiasi. Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės vis labiau tolsta vienas nuo kito. Neretai nėra kada susitikti ir ramiai pasikalbėti, kad būtų galima išgirsti ir suprasti vienas kitą.

Porose šis klausimas dažnai apskritai neaptarinėjamas ir ignoruojamas. Ir dėl to iškyla klausimas: kodėl taip atsitiko? Kodėl žmonės taip bijo paliesti šią temą, bent truputėlį ją patyrinėti? Kas šioje temoje tokio baisaus? Ko žmonės baiminasi?

Šiame tekste aš norėčiau pakalbėti ne apie emocinį artumą apskritai tarp žmonių, o konkrečiai tarp vyrų ir moterų.

Kodėl mūsų visuomenėje taip baisu atsiverti, atsiverti vienas kitam, baisu pasakyti, ką jauti, ką galvoji? Atsakymas į šį klausimą nevienareikšmiškas, tačiau, mano subjektyvia nuomone, taip yra dėl vidinių traumų, dėl vidinio nepasitikėjimo, baimės, kad tave neteisingai supras, išgirs, kad pasmerks, pasijuoks iš tavo jausmų.

Emocinis artumas tarp vyro ir moters – subtili tema, kurią būtina detaliai nagrinėti ir suvokti. Kas atsitiks, jei emociškai atsiversi partneriui, papasakosi apie savo jausmus, baimes, emocijas? Kaip tu būsi išgirstas ir suprastas ir kaip reaguos į visa tai kitas žmogus? Daugeliui dalykui partneriai būna viduje nepasirengę. Kai tau reikia palaikymo, tu gali jo ir nesulaukti. Iš čia – frustracija: ką dabar daryti, kaip toliau gyventi?! Labai nemalonus momentas. Tokiais momentais kylančios mintys, emocijos, signalizuoja, kad kalbėti apie savo išgyvenimus baisu, skausminga, pavojinga.

Kyla noras tokius dalykus savo gyvenime uždaryti, užrakinti, paslėpti, apskritai nekalbėti su partneriu šiomis temomis. Tačiau tada nebus to pilno pasitenkinimo santykiais, kurio taip norisi. Ir, kaip pasekmė, kai šalti santykiai užsitęsia, vienas iš partnerių pradeda šio artumo ieškoti už poros ribų.

Nes kad ir kas ką besakytų, kiekvienam žmogui norisi šilumos, meilės, tarpusavio supratimo, širdingumo, atvirumo ir suvokimo, jog tave visada supras.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *