Galimos ligos, apie kurias byloja potraukis svogūnams ir česnakams

Jei staiga jus patraukia koks nors produktas, kuris anksčiau nepatiko, pats laikas sunerimti. Mėgstami skoniai gali staigiai pasikeisti, jei organizmo darbe prasidėjo kokie nors negeri procesai. Pavyzdžiui, staigiai atsiradęs potraukis svogūnams ar česnakams gali signalizuoti apie žemiau išvardintas ligas.

Kvėpavimo takų infekcijos. Noras užvalgyti aštrių daržovių kartu su nosies užgulimu gali būti infekcinės ligos požymis. Instinktyviame lygmenyje organizmas bando kovoti su infekcija jam pasiekiamais metodais. Aštrūs svogūnai ir česnakai gali padėti nuslopinti uždegimą ir paspartinti nosiaryklės gleivių susidarymą. Tiesa, šis poveikis yra gana trumpalaikis.

Skydliaukės ligos. Sutrikus endokrininės sistemos veiklai, sulėtėja medžiagų apykaita. Svogūnuose ir česnakuose yra alkaloidų ir kapsaicinų, kurie aktyvina organizmo medžiagų apykaitą. Todėl žmogų staiga gali patraukti aštrus maistas, ypač knieti suvalgyti česnako skiltelę ar kelis žiedus svogūnų. Šitokiu būdu organizmas stengiasi pagreitinti medžiagų apykaitos procesus.

Helmintozė. Česnakai ir svogūnai stimuliuoja tulžies ir skrandžio sulčių gamybą, kurios padeda atsikratyti parazitų. Intuityvus noras suvalgyti ką nors aštraus gali signalizuoti, kad organizmui reikia atsikratyti nekviestų „nuomininkų“.

Virškinimo trakto ligos. Staigus potraukis česnakams, svogūnams ir kitiems aštriems maisto produktams (pvz., garstyčioms ar pipirams) taip pat gali rodyti virškinimo sistemos sekrecinės funkcijos sutrikimą. Taip yra dėl to, kad aštrus maistas gali sustiprinti fermentų sintezę, todėl maistas virškinamas greičiau. Norint pašalinti virškinimo trakto problemų tikimybę, verta atlikti skrandžio rūgštingumo lygio tyrimus.

Stresas. Galbūt pastebėjote, kad užplūdus blogai nuotaikai, kartais susigundote suvalgyti ką nors dosniai pagardinto svogūnais ar česnakais. Tai nėra atsitiktinumas. Česnakuose, svogūnuose ir kituose aštriuose prieskoniuose yra medžiagų, kurios skatina endorfinų gamybą ir ramina nervų sistemą.

Įsiklausykite į savo organizmą, tačiau atminkite, kad teisingą diagnozę gali nustatyti tik specialistas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.