Griežtos bausmės daro vaikus agresyviais

Kiekvienas vaikas buvo bent kartą baustas už netinkamą elgesį ir išdykavimą. Tačiau tai jiems gali blogai baigtis. Juk griežtos bausmės lemia tai, kad vaikai ateityje tampa agresyvūs.

Tokią išvadą padarė Misūrio universiteto mokslininkai. Jie nustatė, kad vaikų agresyvumas pasireiškė 10–11 metų amžiuje. Be to, jie daug rečiau nei jų bendraamžiai daro gerus darbus. Mokslininkai mano, kad griežtos ir fizinės bausmės gali labai pakeisti vaikų charakterį.

Vykdydami tyrimą. mokslininkai išanalizavo duomenis, gautus stebint beveik tūkstantį motinų ir jų vaikų, bandymuose dalyvavo žmonės iš įvairių šalių. Mokslininkai stebėjo vaiku, kurių amžius siekė nuo 1,3 iki 10-11 metų, ateidami į jų namus, atlikdami pačių vaikų, tėvų ir mokytojų apklausas.

Paaiškėjo, kad afroamerikiečių vaikai, kurie yra dažniausiai baudžiami, agresiją demonstruoja nuo 10 iki 11 metų amžiaus intervale. Tačiau ryšys tarp griežtų bausmių ir agresyvumo Europoje ir Amerikoje nebuvo aptiktas. Tiesa, yra dar vienas veiksnys, turintis įtakos Amerikos ir Europos vaikų charakteriui. Tėvų dirglumas koreliavo su agresyviu elgesiu, o taip pat vaikai, kurie normaliai valdė savo emocijas, buvo daug rečiau linkę tapti agresyviais.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *