Išsirinkti žmogų, su kuriuo esi pasiruošęs peštis visą gyvenimą

Provokuojantis pavadinimas turi tam tikrų pasekmių – kažkas pamanys, kad aš profesine prasme išsikrausčiau iš proto, kažkam kils toks pasipriešinimas, kad numos į šį tekstą ranka, kažkam bus nuobodu skaityti, kažkas dėl nesugebėjimo priimti nuomonės, prieštaraujančios jo įsitikinimams, pasakys, kad nesuprato…

Na o su visais kitais – važiuojam toliau.

Išsirinkti žmogų, su kuriuo esi pasiruošęs peštis visą gyvenimą. Kam peštis? Žmonės neturėtų peštis! Savas žmogus – tai tada, kai viskas lengva, ramu ir tylu, vien tik rožiniai debesėliai ir laimė neišpasakyta. Įdomu būtų sužinoti, kiek daug žmonių visu tuo tiki, o svarbiausia, ar kažkam pavyko visa tai išsaugoti artimuose santykiuose.

O iš tikrųjų, jei žmogus išties palaiko artimus santykius, tai be konfliktų nesigaus.

Kuo mes artimesni vienas kitam, tuo glaudžiau susiliečiame, tuo didesnė trintis tose susilietimo vietose.

Norint sutvirtinti detales, susijungimo vietos turi sutapti. Kad sandūros sutaptų, reikia arba ieškoti tokio paviršiaus, arba patiems jį susikurti (kažką nupjauti, kažką prilipdyti, kad viskas sutaptų).

Peštynės – ryškus, į akį krintantis žodis, kurį panaudojau dėmesiui atkreipti. O pagrindinė šio teksto idėja yra ta, kad artimuose santykiuose visada bus konfliktų, kadangi konfliktus kelia prieštaravimai – mano jau minėtos susilietimo vietos, kurios nesutaps.

Ir tai yra norma. Tik ši norma nenumato kančių.

Kančia egzistuoja tada, kai poroje nekyla konfliktų, kai jie ignoruojami arba įšaldomi. Kai nėra proceso, nukreipto į tikslą (pasiekti komfortą), kai nėra nei tavo, nei mano atsakomybės už tai, kas vyksta, kai esama įsitikinimo, kad konfliktai yra blogis – visais šiais atvejais konflikto ir vystymosi, tobulėjimo vietą užima nuoskaudos, nerimas, neištikimybė, kopriklausomybė ir kontrpriklausomybė.

Jei norite būti artimi, būtų gerai susirasti žmogų, su kuriuo konfliktuojant jeigu ir neįdomu, tai bent jau „tvirtai“ stovisi ant kojų. Tada po kiekvieno kivirčo seka svarbios situacijos sprendimas, dalyvavimas kuriant kažką bendro.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *