Įvardis „mes“ padeda sutuoktiniams spręsti santykių konfliktus

Amerikiečių psichologai iš Kalifornijos universiteto pastebėjo, kad poros, kurios beveik visada apie savo santykius kalba, vartodamos įvardį „mes“, turi daugiau šansų išspręsti tarpasmeninius konfliktus. Ekspertai išanalizavo 154 vidutinio ir vyresnio amžiaus porų pokalbius ir nustatė, kad tie, kurie dažnai vartoja įvardžius „mes“, „mūsų“ ir „mus“, pozityviau sprendžia konfliktus santykiuose ir patiria mažiau streso dėl kivirčų.

Ir priešingai, poros, kuriose partneriai savo nepriklausomybę pabrėždavo vartodami įvardžius „aš“, „man“ ir „tu“, buvo mažiau patenkinti savo santuoka, ypač vyresnio amžiaus vyrai ir moterys.

Be to, paaiškėjo, kad vyresni sutuoktiniai apie savo santuoką kalba vartodami įvardį „mes“ dažniau, nei vidutinio amžiaus poros. Anksčiau buvo užfiksuota, kad ir paprastas žodis „mes“ padeda jauniems įsimylėjėliams išlaikyti laimingesnius ir harmoningesnius santykius. Kai partneriai santykiuose nesistengia pabrėžti savo individualumo, o siekia parodyti tikslų bendrumą ir neatskiriamumą, toks elgesys byloja apie geresnį tarpusavio supratimą, geresnį gebėjimą spręsti nesutarimus, identiškas emocijas ir fiziologines reakcijas, kurios išreiškiamos įprastame pokalbyje. Įvardis „mes“ šeimoje pabrėžia, kad pora laiko save darnia komanda, kurioje partneriai pasitiki vienas kitu ir geba kartu susidoroti su problemomis, teigia psichologai.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *