Įžymybių reklamuojamas maistas beveik visada kenksmingas sveikatai

Amerikiečių medikai atliko didelio masto reklamos tyrimą ir išsiaiškino, kad faktiškai visos įžymybės propaguoja per TV ir internete kenksmingus sveikatai produktus. Apie tai rašoma žurnale Pediatrics.

„Mūsų tyrimas parodė, kad didžioji dalis maisto produktų, kuriuos reklamuoja 65 muzikos žvaigždės, buvo kenksmingi sveikatai. Vos viena žvaigždė reklamavo naudingus sveikatai produktus, ir tik trys įžymybės – paprastą arba mineralinį vandenį. Visa kita – tai „šiukšlinis maistas“ ir saldūs gėrimais“ – pareiškė Merė Berg (Marie Bargg) iš Niujorko universiteto.

Berg ir jos kolegos padarė tokią išvadą išnagrinėję reklamą, kurioje dalyvavo žvaigždės per pastaruosius 14 metų. Įžymių personų atranka buvo paprasta – mokslininkai atsivertė metinį Top-100 žurnale Billboard ir pasirinko tuos atlikėjus, kurie buvo sąrašo viršuje ir kuriuos dievino jaunimas.

Po to mokslininkai išsiaiškino, kokiose reklamose filmavosi tos žvaigždės, matavo kiekvieno produkto, kuris buvo reklamuojamas, kaloringumą ir maistines savybes. Berg ir jos kolegos ištyrė vienos ar kitos reklamos populiarumo laipsnį Youtube ir kituose video servisuose ir apjungė visus gautis duomenis.

Iš viso reklama su žvaigždėmis Youtube turėjo 312 mln peržiūrų. Mokslininkų nuomone, tokia situacija labai bloga, kadangi tik vienas „žvaigždiškas“ produktas – pistacijos – buvo bent šiek tiek panašus į sveiką. Visa kita – gazuoti gėrimai, čipsai ir kitas šiukšlinis maistas turėjo savyje didelį cukraus kiekį ar buvo apskritai kenksmingi sveikatai.

„Žvaigždžių populiarumas paauglių tarpe suteikia joms unikalią galimybę tapti pozityviais pavyzdžiais augančios kartos mėgdžiojimui. Įžymybės turi suvokti, kad remdamos vieną ar kitą prekės ženklą, gali sustiprinti nutukimo širdies-kraujagislių ligų epidemiją ir trukdyti kovoti su šiomis ligomis. Dėl to geriau vertėtų reklamuoti sveiką maistą“. – reziumuoja Alisa Miler (Alyssa Miller), Berg kolegė.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.