Jūsų gyvenimą suryjantys artimieji

Priekaištauja, smerkia, patarinėja, kritikuoja… Kalba žmogui, kad reikia eiti į priekį, stotis ant kojų, įveikti, kovoti, kažko siekti. Pateikia kaip pavyzdžius tuos, kurie siekia ar jau pasiekė – kaimynės sūnų arba Abraomą Linkolną. Ar dar kokį autoritetą. Ir vis linguoja su priekaištu galva: “Nieko tu nesugebi, tinginių panti ir nevykėli. Esi parazitas, išlaikytinis ir skuduras. Eik ir siek sėkmės!”

Tasai, kuriam priekaištauja, žengia nedrąsų žingsnį, ir…

Papasakosiu, kaip viena mergina nusipirko rinkinį manikiūrui. Ten buvo aibė įvairių svarbių dalykėlių – profesionalus rinkinys. Neypatingai brangus, maždaug pusę algos už jį atidavė. O algos mergina gaudavo ne per daugiausia, užsidirbdavo ji tuo, kad vesdavo pavedžioti svetimus šuniukus. Su gyvūnais ji labai greitai rasdavo bendrą kalbą. Gera, švelni mergina. Išlaikytinė ir nevykėlė, kaip ją vadino tėvai. Nors dukra neėmė iš jų pinigų. Jie patys leido pinigus bendram poilsiui, pirko jai drabužius pagal savo skonį ir netgi mokėjo psichologams, kad tie kaip nors motyvuotų merginą sėkmei. Nes dukra turi aukštąjį išsilavinimą, o dirba šunelių vedžiotoja. koki gėda…

Štai mergina ir nusipirko manikiūro rinkinį. Nutarė tapti meistre. Žiūrėjo pamokas internete, skaitė specialią literatūrą, taupė pinigus mokslams. Ir štai – nusipirko.

Mama surado rinkinį, paslėptą sofoje-lovoje, ant kurios miegodavo dukra. Visiškai atsitiktinai ten įlindo, kol dukros nebuvo namuose. Bent jau pati taip teigė. Surado, pasišaukė vyrą. Iš pradžių piktinosi dviese, paskui sugrįžo dukra. Jiedu puolė ją su priekaištais ir grasinimais. Iš proto išsikraustei? Šitaip žemai smukti – kokia gėda! Toks užsiėmimas tinka tik visiškoms menkystoms, puolusioms moterims! O kur dar ligos įvairiausios nuo svetimų nagų, tfu, kaip šlykštu! Nedrįsk net galvoti apie tai!

Mergina išblyško, pravirko ir nunešė rinkinį atgal į parduotuvę. Kaip kitados buvo nunešusi dažus ir teptukus. Ir gitarą. Ir paltą, kurį apsivilkusi buvo panaši patys žinote į ką. Ir aukštakulnius, su kuriais galima kojas susilaužyti. Per savo gyvenimą ji tiek daug visko grąžino į parduotuvę, kad jums ir nesisapnavo: naujus draugus, mylimuosius, šuniukus ir kačiukus, kurių teko atsisakyti net jų dar nepaėmus, iš anksto. Profesijas ir keliones. Ko tik negrąžino mergina, ko tik neatsisakė, net nepabandžiusi.

Štai ir visa istorija. Žmogų koneveikia kaip nevykėlį ir veltėdį, priekaištauja dėl jo pasyvumo ir bailumo. “Tu nenori nieko siekti! Pasižiūrėk į kitus!”

Tačiau pakanka žengti žingsnį, ir tokia pykčio banga užgriūna, prasideda tokios manipuliacijos, kad tuojau pat žengsi du žingsnius atgal. Ir nuneši atgal į parduotuvę visas savo svajones ir talentus. Ir patį gyvenimą grąžinsi, atsisakysi. Tiksliau, jau tik jo likučius, kurių dar nespėjo suėsti mylintys artimieji.

ŠaltinisNaujienos iš interneto