Ką suprasi, praėjus metams nuo rimtų santykių pradžios

Rimtais santykiais mes laikome sąmoningai pasirinktą bendrą gyvenimą. Jie turi labai mažai bendro su jaunuolišku įsimylėjimu, dėl kurio krausteisi iš proto, kai tau buvo aštuoniolika. Rimtus santykius turėti gali tik suaugęs žmogus. Sugebantis adekvačiai vertinti savo asmenybę, sugebėjimus, trūkumus. Vargu ar tai pajėgs padaryti ką tik universitetą baigęs vaikinukas.

Jei supranti, apie ką čia eina kalba ir jau rytoj ruošiesi susieti gyvenimą su mergina, kurią jau dabar matai kaip savo žmoną, mes tave šiek tiek pažvalinsime – tiesiog dabar. O jeigu esi jau patyręs vyriškis ir niekaip negali susieti savo santykių su mūsų čia išdėstytais pastebėjimais – laikas susimąstyti: gal tavo santykiai nepakankamai rimti?

Jokios isterijos, jokių dramų

Brandžiuose santykiuose nėra laiko dramoms. Palikime jas tiems, kurie turi laiko smegenų knisimui, kurie neturi kitų darbų. Vietoje to ir tu, ir tavo antroji pusė naudojate neįkainuojamą energiją žymiai reikšmingesniems ir malonesniems dalykams. Kad ir bendram atostogų planavimui, pavyzdžiui. Barnių visada pasitaiko, tačiau jie neįtakoja tavo santykių, kaip dažnai nutinka su tais primityviais jausmais, kurie įsižiebia spontaniškai.

Manipuliacijos, melas, vienas kito ignoravimas – visa tai leidžia kontroliuoti žmogų, sunaikinus jo asmenybę. Taip vyksta pakankamai dažnai. Tačiau rimti santykiai nesuderinami su tokiomis strategijomis. Tai suprasti galima tik turint su praėjusiais santykiais susijusios patirties. O ten tikriausiai viso šio mėšlo pakako per akis: nesibaigiantys skandalai, intrigos, šnipinėjimai… Subrendę žmonės supranta, kad jiems viso to nereikia ir kad santykiai – tai palaikymas, o ne lėtas vienas kito naikinimas. Praeis vieni kiti metai ir pats tai suprasi.

Palaikymas

Visiškai nebūtina susiplanuoti gyvenimo trisdešimčiai metų į priekį, tačiau apie planus ir tikslus kalbėtis visgi teks. Tai prioritetinė tema, padedanti vienas kitą palaikyti, įgyvendinti svajones realybėje. Rimti santykiai – tai dviejų nepriklausomų žmonių sąjunga. Jiedu padeda vienas kitam siekti konkrečių tikslų. Tu padedi jai, o ji padeda tau. Tai visiškai nepanašu į šeimininko ir parazituojančio žmogaus santykius, būdingus ankstyvam įsimylėjimui ar kitoms nesveikoms santykių formoms.

Tu tariesi su ja, ji tariasi su tavimi

Anksčiau buvai pernelyg užsispyręs, kad galėtum pasitarti su savo merginomis. Dėl neaišku kokios priežasties tau visada norėjosi likti teisiam. Ir kaip kvailys tuo savo teisumu tikėjai. Praėjus metams nuo brandžių santykių pradžios, visa tai išnyksta. Ne tik dėl to, kad išklausęs gyvenimo draugės patarimo, tu neabejotinai parodai jai pagarbą ir pasitikėjimą. Kalba eina dar ir apie moters patarimų naudą. Neįmanoma būti absoliučiai visų gyvenimo sferų žinovu. Kažkurioje sferoje tu nuo jos atsiliksi, kitoje – ji atsiliks nuo tavęs. Kitaip sakant, judu vienas kitą papildysite.

Dažniau susimąstai apie saugumą

Anksčiau nereikėjo galvoti, jog kažkas įsibraus į namus ir nuskriaus tavo moterį. Dabar tokioms mintys aplanko. Ir visai ne dėl to, kad susirgai paranoja. Tiesiog tu suaugai, subrendai, tavo santykiai – rimtesni už rimtus, ir tu supranti, kad pasaulis – labai nesaugi vieta. Ir štai tu jau perki jai dujų balionėlį, įsivedi signalizaciją… Negyveni nuolatinėje baimėje, tačiau kaip normalus vyras darai tai, kam tave sukūrė gamta – gini savo namus.

Nekeista kalbėti apie ateitį

Kai ramiai kalbi apie tuos dalykus, kurie dar visai neseniai tave baugino – tampi brandesnis. Anksčiau bet kokia diskusija apie ateitį keldavo siaubą, o galimybė nugyventi visą gyvenimą su vienu žmogumi atrodė keista, iškreipta fantazija, šovusi į galvą išprotėjusiam psichui, netrokštančiam nei laisvės, nei nepriklausomybės, nei riebaus maisto su alumi pusryčiams, pietums ir vakarienei. O dabar gali ramiausiai kalbėti apie savo planus su savo moterimi, nebijodamas, kad ji kažkur pradings, nes žinai, kad ji tavo žmona ir visada bus su tavimi.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *