Kad būtum mylima

Kad būtum mylima, nereikia būti „kieta”, nereikalingi brangūs rankinukai, madingi daiktai, automobiliai, butai ir aukštakulniai. Nepadės, nei žvilgsnis iš aukšto, nei užimamos pareigos. Meilė neturi su tuo nieko bendro.

Kad būtum mylima, nereikia būti tokiai kaip visos. Neverta išduoti savęs, savo svajonių, tikslų, prisitaikyti prie sociumo ir jo normų. Atsisakiusi savęs ir savo prigimties, surinksi kelis papildomus balus žmonių akyse, tačiau netapsi mylima.

Kad būtum mylima, nereikia būti visur ir viskame idealia. Neverta siekti visur gauti tik pačius geriausius įvertinimus, visada atrodyti nepriekaištingai, nepadės čia nei ideali tvarka namuose. Galima klysti, galima kažką daryti neteisingai – meilei tai neatsilieps.

Kad būtum mylima, nereikia būti supermoteriška. Neverta įgrūsti savęs į siaurus įvairių moteriškumo modelių rėmus – tapti kaulėta madų demonstruotoja ar vaizduoti Motiną Terezą. Net jeigu kartais nešioji kelnes ir keikies triaukščiais, patekusi į sudėtingą situaciją, darbuojies, vairuoji automobilį – tave vis tiek galima mylėti.

Kad būtum mylima, nereikia būti gražia ar jauna. Grožis – skonio reikalas, jaunystė pernelyg greitai baigiasi. Išvaizda rūpintis būtina, tačiau meilė nuo jos nepriklauso.

Kad būtum mylima, nereikia būti ypatinga ar unikalia. Tu jau pagal nutylėjimą unikali ir vienintelė tokia pasaulyje, visa kita – smulkmenos, lyginant su tuo, kokia esi iš tikrųjų.

Kad būtum mylima, nereikia būti sėkminga. Iš to, kad užėmei aukštas pareigas, sukūrei verslą, užsidirbai krūvą pinigų, gausi daug įvairių bonusų. Bet ne meilę.

Kad būtum mylima, nereikia kažko specialiai daryti. Meilė – ne prekė turguje, kurią reikia išsiderėti ar už ją atidirbti. Bet koks šantažas „Padaryk štai tą ir tada aš tave mylėsiu” neturi nieko bendro su meile.

Kad būtum mylima, nereikia būti superprotinga. Nereikia žinoti visko ir apie viską, laimėti intelektualų konkursus, turėti aukštą IQ ir puikuotis trimis diplomais. Galima sau leisti kažko nežinoti, nesuprasti ir visiškai dėl to nepergyventi. Myli nebūtinai pačias protingiausias.

Kad būtum mylima, nereikia būti geriausia iš visų. Neverta stengtis kažką aplenkti, įveikti, pirmai pasiekti finišą. Ant šio pjedestalo tavęs laukia šlovė, pasisekimas ir materialaus pasaulio gėrybės. Tačiau meilė pjedestalais nematuojama.

Kad būtum mylima, visai nereikia daryti visko teisingai. Nebūtina visur ir visada likti teisia. Meilės tai neatneš. Kad būtum mylima, nereikia būti ir gera. Nesvarbu, ką apie tave galvoja kiti, ką kalba ir kuo laiko.

Svarbu tik tai, ką apie tave galvoja Dangiškoji Kanceliarija. Štai ten tavęs niekas nevertina, ten tave paprasčiausiai myli.

Myli ne už tai, kad tu tokia ar kitokia. Myli už tai, kad tu esi tu. Tokia, kokia esi. Galbūt neideali, netobula, turinti krūvą trūkumų ir savų ypatumų, tačiau vienintelė tokia pasaulyje. Myli – ne už kažką. Neretai myli – nežiūrint į kažką. Tiesiog myli ir tiek. Užsitarnauti meilės neįmanoma. Meilę galima tik imti ir duoti, duoti ir imti. Jeigu jums siūlo kažką išmainyti į meilę, netikėkite. Neturi tas žmogus meilės, negalės jums jos duoti. Tik veltui švaistysite laiką ir jėgas. Meilė neparduodama.

Myli žmogaus sielą. O siela nebūna bloga ar bjauri. Ji visada nuostabi, laiminga ir kupina meilės. Pasirengusi šia meile dalintis tiesiog todėl, kad sulaikyti jos viduje neįmanoma, ji sklinda, veržiasi į aplinką kaip šviesa, nežinodama nei sąlygotumų, nei etikečių, nei kitų kvailysčių.

Meilė paprasčiausiai yra. Jau dabar. Tavo viduje. Neribotais kiekiais. Pačios geriausios formos. Beliko tik susirasti savo širdyje šį šaltinį.

Ir nustoti tikėti, kad meilę reikia užsitarnauti, nusipelnyti, užsidirbti, užkariauti, susirasti kažkur išorėje ir išlaikyti, kad nepabėgtų, ar kas neatimtų. Ji ne pigi mergšė, kurią galima nusipirkti, išmainyti, išsiderėti. Meilė – tai tavo širdies šviesa, o kiti žmonės tarsi veidrodžiai atspindi tau tavo paties skleidžiamą šviesą.

Ir kai suprasi, kieno šviesa gyvena tavyje, kai pajausi, kad ji sklinda tavyje pastoviai, neribotais kiekiais ir užgimsta visiškai nesavanaudiškai, atrasi tą šaltinį ir daugiau niekada nebepatikėsi primityviais žaidimais ir manipuliacijomis „meile”. Suprasi, kad meilės ten nėra. Tikroji meilė kitokia. Paragavusi jos, niekada daugiau nesutiksi vartoti surogatų.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *