Kaip išvengti perdozavimo kofeinu?

Dažnas arbatos, kavos, gaiviųjų bei energetinių gėrimų vartojimas, piktnaudžiavimas šokoladu gali sukelti nepageidaujamų padarinių, pavyzdžiui, kofeino perdozavimą. Vis dėlto yra keletas būdų, kaip to išvengti.

Visų pirma, perdozavimą kofeinu galima atpažinti iš šių simptomų:

· galūnių drebulio;

· galvos skausmo;

· pykinimo;

· padidėjusios kūno temperatūros;

· padidėjusio kraujospūdžio;

· veido spalvos pakitimų;

· tachikardijos;

· padidėjusio jautrumo;

· nerimo ir panikos;

Ką daryti, jei perdozavote kofeino?

Gydytis savarankiškai nederėtų, todėl, jei jaučiatės nekaip vertėtų kreiptis į gydytoją. Vis dėlto, jei jaučiate tiktai neūmius negalavimus, šie metodai jums gali padėti:

Vanduo arba pienas

Kas iš organizmo išplauna kavą? Atsakymas paprastas – vanduo arba pienas. Reikėtų išgerti vieną ar dvi stiklines pieno arba vandens. Tokiu būdu išvengsite dehidratacijos ir neutralizuosite kofeino kiekį organizme.

Bananai

Kofeino perdozavimo specialistai rekomenduoja valgyti bananus. Juose yra daug kalio, kuris yra labai naudingas širdžiai.

Poilsis arba miegas

Būtina pailsėti arba pamiegoti. Deja, ne visada perdozavusiems kofeinu tai pavyksta, jog yra rekomenduojama bent kurį laiką pagulėti užmerktomis akimis.

Vėdinkite kambarį

Jei turite noro ir jėgų, išeikite pasivaikščioti į lauką. Tačiau jei jūsų būklė neleidžia to padaryti, galite 10-15 minučių patalpoje palikti atidarytus langus.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *