Pastaruoju metu girdisi daug užklausų, susijusių su moteriškumu: daugybė moterų nori jaustis harmoningos, laimingos, lengvos, pasitikėti savimi.
Yra daugybė moteriškumo ugdymo metodų ir praktikų, kurios, deja, nelabai veikia, jei nesuprantame vieno svarbaus dalyko: moterimi galima tapti tik esant suaugusio žmogaus ego būsenoje.
Kai gebėjimas būti ir išlikti suaugusia yra menkas, moteris priversta blaškytis tarp dviejų būsenų, tarp dviejų vaidmenų: arba vaiko, arba tėvų būsena. Nė viena iš šių būsenų nesuteikia trokštamo meilės sau, harmonijos, pasitikėjimo savimi jausmo ir nepadeda kurti sveikų santykių.
Pažvelkime, kaip pasireiškia vaikiška ir tėviška būsena, ir ką reikia daryti, kad pasiektumėte tikrąjį moterišką brandumą.
Vaikiška būsena
Vaikiška būsena mumyse pasireiškia, kai elgiamės impulsyviai, emocionaliai ir dažnai priklausome nuo kitų nuomonės. Štai keletas požymių, kad esate vaiko būsenoje:
1. Impulsyvūs sprendimai: Dažnai priimate sprendimus, vadovaudamiesi emocijomis, negalvodami apie pasekmes.
2. Nepasitikėjimo jausmas: Jums sunku priimti save ir savo norus. Abejojate savo gebėjimais ir dažnai ieškote kitų pritarimo.
3. Atsakomybės vengimas: Nenorite prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą ir dažnai dėl savo nesėkmių kaltinate aplinkybes ar kitus žmones.
4. Emocinės reakcijos: Lengvai susierzinate, pykstate ar piktinatės, tarsi jūsų vidinis vaikas negautų to, ko norėjote.
5. Turite daug iliuzijų apie save, kitus žmones, pasaulio tvarką, kurios žlunga, susidūrus su realybe.
Šios apraiškos gali trukdyti jums kurti sveikus santykius ir siekti savo tikslų. Vaiko būsena nėra blogas dalykas, ji yra mūsų dalis, tačiau svarbu atpažinti, kada ji ima viršų ir kiek vietos užima mūsų gyvenime.
Tėviška būsena
Savo ruožtu tėviška būsena pasireiškia kontrole, kritika ir noru rūpintis kitais. Štai kaip ji gali atrodyti:
1. Savęs ir kitų kritikavimas: nuolat vertinate savo ir kitų veiksmus, siekiate tobulumo.
2. Nuolatinis rūpinimasis kitais: pamirštate savo poreikius, artimųjų interesus iškeliant aukščiau savųjų.
3. Baimė prarasti kontrolę: Jums sunku paleisti situacijas ar pasitikėti kitais, kadangi bijote, kad jie nesusidoros.
4. Sunkiai išreiškiate emocijas: slopinate savo jausmus, manydami, kad jie yra silpnybė, ir neleidžiate sau būti pažeidžiamam.
Tėviška būsena gali sukurti kontrolės ir saugumo iliuziją, tačiau ji taip pat gali būti kliūtimi tikrajam moteriškumui.
Kelias į išgijimą
Norint tapti „tikra“ moterimi, svarbu išmokti išgydyti savo vidinį vaiką ir atrasti pusiausvyrą tarp šių būsenų. Štai keli žingsniai šiame kelyje:
1. Darbas su savo vidiniu vaiku: čia svarbu išmokti suprasti savo emocinius deficitus, silpnybes ir pradėti savarankiškai rūpintis savo vidiniu vaiku. Tai suteiks laisvę nuo materialinės ir emocinės priklausomybės nuo kitų žmonių. Tai ir yra toji vidinio lengvumo ir pilnatvės būsena, kurios dažnai siekia moterys, pradėjusios dirbti su savimi.
2. Darbas su vidiniu tėvu/mama: čia svarbu išmokti sustabdyti vidinį kritiką ir išugdyti rūpestingą tėvą, kuris suprastų, palaikytų, atsižvelgtų ir į stipriąsias puses, ir į apribojimus.
3. Darbas su suaugusiojo ego būsena: tai vidinis lyderis, kuris mato ir vaiko poreikius (noriu), ir tėvo poreikius (reikia), ir randa sprendimą, kuris tenkintų abi puses, ir kuris leistų augti visai asmenybei.
Būtent moteris, turinti stiprią vidinę suaugusiojo būseną, gali būti tikrai subrendusi ir moteriška, pasitikėti savimi, jausti vidinę ramybę ir harmoniją. Ji geriau supranta save, savo norus ir poreikius. Suprasdama save ir gebėdama prisiimti atsakomybę už savo būseną, ji gali geriau suprasti kitą, o tai padeda kurti sveikus santykius ir džiaugtis gyvenimu visomis jo apraiškomis.