Kam vyrui tuoktis?

Nežinau vienareikšmiškų, argumentuotų ir logiškų priežasčių, kodėl vyrui būtina tuoktis. Galiu tik pasamprotauti apie tai.

Šis tekstas ne tiems vyrams, kurie jau nusprendė tuoktis ir tiksliai žino, kam jiems to reikia. Rašau vyrams, kurie svarsto, mąsto, nori išsiaiškinti šį klausimą ir toliau veikti sąmoningai.

Labiausiai paplitusios priežastys tuoktis – tai: dažno sekso troškimas, įsitikinimas, kad būtina turėti šeimą, moters atkaklumas (ultimatumas: arba tuokiamės, arba viso gero), iš meilės, iš kvailumo, na ir “visi tuokiasi, kuo gi aš blogesnis?”

Visi šie argumentai labai neįtikinantys. Pavyzdžiui, gryniausia iliuzija apie dažną seksą šeimoje. Kol jaunas žmogus siekia merginos ir aistringai jos geidžia, jam atrodo, kad santuoka leis jam užsiimti šiuo maloniu reikalu kiekvieną dieną.

Tačiau, pirma, toks įsitikinimas primena elgesį su maistu: jis labai mėgsta bananus, kadangi valgo juos nedažnai, troškimas stiprus, ir štai jis nusiperka 20 kilogramų bananų, nutaria visus suvalgyti. Po dešimti banano jis staiga supranta, kad ne bananuose laimė. Kai suvalgo paskutinį – pajunta, kad nuo šiol tiesiog nekenčia bananų.

Antra – dauguma moterų anaiptol ne tokios aistringos kasdieniniame gyvenime, kaip ikisantuokiniu periodu, seksas joms reikalingas ne kiekvieną dieną, o esant tam tikromis aplinkybėms tenka apsimesti tokiu pat aistringu kavalieriumi, romantišku ir neturinčiu jokių pretenzijų, kitaip sekso negausi.

Trečia – “atsivalgęs” vienos moters, vyras supranta, kad yra daug kitų seksualių ir gražių moterų, kurių jis dar neragavo, žmona jam darosi ne tokia įdomi lovoje, kaip anksčiau. Dėl to tuoktis dėl sekso labai kvaila, tai tik viena iš svarbių priežasčių kuri šeimą, tačiau anaiptol ne pati svarbiausia.

Paprastas įsitikinimas, kad būtina sukurti šeimą – tai socialinė nuostata, kurią žmogui įteigia visuomenė, galbūt tėvai, jeigu jie turėjo sėkmingą ir laimingą šeimą. Iš vienos pusės, tai tikrai nebloga socialinė nuostata, tačiau ne faktas, kad puiki tėvų šeima taps garantija, jog tavo šeima taps tokia pati. Kurti šeimą, orientuojantis vien į tikėjimą, jog tuoktis privaloma, kadangi kitiems žmonėms tai puikiai pavyko, labai netoliaregiška. Žmonės skirtingi: jeigu vieni sukurti šeimai, tai kiti – skandalams ir skyryboms. Dėl to vien tokio tikėjimo negana.

tuoktis dėl to, kad šito reikalauja moteris – visiška kvailystė. Priimti sprendimą, kai tau paskelbė ultimatumą “Tuokis arba aš tave paliksiu = negausi sekso) – absoliučiai neatsakingo vyro poelgis.

Tai kam gi vyrui tuoktis?

Labai svarbu suprasti, ką santuokoje vyrui gali duoti moteris. Bet jeigu imsime vardinti šeimoje gaunamas naudas, visada atsiras argumentų, jog seksą, rūpestingumą, savo svarbos pojūtį vyras gali gauti ir ne šeimoje. Ypač, jei turi mėgstamą veiklą, pinigų, socialinį statusą, galvą ant pečių. Tokius moterys ypatingai mėgsta.

Yra kitų argumentų. Tuoktis reikia tada, kai be santuokoje gaunamos naudos, yra supratimas, ką vyras gali duoti moteriai, vaikams, kai jis aiškiai įsivaizduoja, kokios nori šeimos.

Norint priimti sąmoningą ir teisingą sprendimą, būtina pagalvoti apie savo misiją, apie gyvenimo prasmę. Ką gero paliksi po savęs žmonėms? Atradimus, mėgstamos veiklos rezultatus, o gal puikiai išauklėtus vaikus-genijus? Ką tu gali jiems perduoti? Ar turi kuo su jais pasidalinti? Kokius jie matys santykius tavo šeimoje? Ar panorės jie vėliau sukurti tokias pat šeimas? Jeigu vyras – meistras savo veiklos sferoje, versle, sporte, moksle, jis gali skirti jėgų šeimai ir sukurti kažką tobulą, įgyvendinti idėją, o svarbiausia – jausti ir žinoti savo gyvenimo prasmę, suprasti, kaip šeima įsilieja į jo bendrą misiją, kokia tos misijos dalimi ji yra.

Jeigu vyras nemato prasmės savo gyvenime, jos nesuformulavo, manau, tuoktis jam dar ankstoka arba apskritai nereikia, kadangi kol jis neatsakė į pagrindinį klausimą – kam tau reikalingas šis gyvenimas, kaip nusprendei juo disponuoti – sunku rasti atsakymą į klausimą, kam tau reikalinga šeima, ką tu gali jai duoti.

Dažnai pasitaiko, kad jauni žmonės nežino ir nesusimąsto, ką jie nori sukurti, kokius santykius, ar jiems apskritai reikalinga šeima. Sekso, pavyzdžiui, jiems reikia, o šeimos kol kas – ne. Išmintingos moterys pataria: negalvok apie tai, viską, ko man reikia, aš pasiimsiu pati, tu, svarbiausia, nesipriešink – tuokis. O paskui paaiškėja, kad duoti naujai iškeptas jaunikis neturi ko, o ir neplanavo jis nieko duoti. Galbūt laikas susimąstyti?

Dar vienas svarbus argumentas.

Santuoka – tai iššūkis, visiška nauja gyvenimo sfera. Ar sugebėsi tapti atsakingu vyru? Tai reiškia, kad ne žodžiais, o darbais turėsi sukurti kokybiškus, šviesius, džiugius santykius. Investuosi į juos pinigus, laiką, energiją. Kartais atsakymai į šiuos klausimus motyvuoja sukurti verslą, pastatyti namą, įgyti naujų žinių, įgūdžių, praturtėti. Tik vardan ko tau viso to reikia?

Kokia viso to prasmė? Į šitą klausimą atsakyti būtina savarankiškai. Jūs jau suformulavote?

Ir dar šis tas. Tuoktis reikia su tokia moterimi, vardan kurios esi pasirengęs veržtis į priekį, tobulėti, turtėti, įgyti aukštą socialinį statusą ir visa tai įteikti – kam? Teisingai – jai. Ir ne dėl to, kad gautum už tai sekso, dėmesio, rūpestingumo, o visų pirma dėl to, kad nori duoti meilę, rūpestingumą, dėmesį.

Jeigu esi tam pasiruošęs, tvirtai žinai, kam tau reikalinga šeima – pirmyn. Gerų šeimų turi būti kuo daugiau, pradėk nuo savęs, parodyk kitiems pavyzdį.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *