Kas dar be kavos mus žvalina rytais

Šokoladas. Be to, kad skanus, jis turi pakankamai daug cukraus ir padeda išsiskirti endorfinams – to visiškai pakanka, kad gautume energijos krūvį kelioms valandoms į priekį, o gal ir ilgesniam laikui. Manau, visi prisimena taisyklę “Prieš egzaminą geriau suvalgyti šokoladuką arba išgerti stiprios, saldžios arbatos”.

Šaltas vanduo. Dehidracija – viena iš nuovargio priežasčių. Gerkite daugiau vandens, ypač rytais, ir bus jums džiaugsmo. Bent jau fiziškai jausitės žymiai geriau. Ypač, jei išgersite bent stiklinę ką tik atsikėlę iš lovos.

Uogos. Bet kokios uogos – ir gėris, ir nauda. O dar geriau, jeigu tai bus avietės, mėlynės arba braškės. Šiose uogose labai daug gamtinių stimuliatorių.

Apelsinų sultys. Citrusiniai vaisiai – tikras radinys amžinai apsnūdusiems. Pačiose sultyse daug vitamino C, kuris užpildo organizmą energija, o apelsino ar citrinos kvapas stimuliuoja smegenų darbą. Ypač tai aktualu žiemą, kai peršalimas taip ir tyko jūsų iš visų pakampių. Citrinų sultys irgi tinka, bet jas geriau naudoti su daug cukraus ar šiek tiek atskiestas vandeniu. Patikrinta asmeniškai.

Kažkas šalto. Apie šaltą vandenį jau kalbėjome, tačiau čia tinka bet koks šaltas gėrimas – gazuotas vanduo, sultys ir t.t. Šaltis – tai šokas visam organizmui, kuris patiria sukrėtimą ir pradeda darbuotis pilnais apsisukimais.

Mėsa. Proteinai, kurių esama mėsoje, lėtai perdirbami, vadinasi, energija išsiskiria lėčiau, tačiau jos ir užtenka ilgesniam laikui. Savaime aišku, suvalgęs gabalą mėsos vietoje kavos, iškart nepabusi, tačiau energijos atsargos bus garantuotos. Tas pats pasakytina ir apie žuvį. Jeigu laukia sunki diena, geriau suvalgyti vištienos ar žuvies, nei makaronų ar duonos.

Riešutai. Jie irgi labai maistingi ir puikiai pakraus jūsų baterijas. Tik be fanatizmo, ypač nakčiai, kadangi neperdirbtos energijos likučiai kaupiasi, deja, ne smegenyse, o visai kitose kūno dalyse. Probleminėse.

Žalioji arbata. Čia ir taip viskas aišku, joje juk esama kofeino. O žalioji arbata dar ir pati naudingiausia. Po vieno puodelio būsite žvalūs žymiai ilgiau, nei po porcijos kavos. Tik jeigu po kavos praktiškai iš karto pasijaučiate žvalūs, tai po arbatos teks šiek tiek palaukti.

Obuoliai. Juose esama boro, kuris didina organizmo budrumą. Padidėja dėmesys detalėms, atidumas. Be to, obuoliuose daug kitų naudingų medžiagų, taip, kad graužkite į sveiktą. Tai naudinga ir dantims.

Avižinė košė. Joje labai daug ląstelienos ir angliavandenių. O jei prie jos pridėsite ką nors saldaus, gausite puikius energetinius pusryčius.

Bananai. Juose daug natūralaus cukraus, kurį organizmas įsisavina žymiai geriau.

Jogurtas. Visa paslaptis – magnyje, puikiame “ilgai grojančios” energijos šaltinyje. Tik turėkite galvoje, kad kai kuriuose jogurtuose yra kur kas daugiau cukraus, nei gali pasirodyti.

Kiaušiniai. Juos apskritai galima laikyti supermaistu. Kiaušiniuose daug proteinų, vitaminų ir mineralų, kurie būtini pilnaverčiam organizmo darbui ir atsigavimui po fizinių krūvių. Be to, jų dėka taip greitai nepavargsite.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *