Kas įtakoja moters ir vyro santykių žlugimą?

Laimingų porų sėkmės paslaptis – tarpusavio supratimas. Kai šioje sferoje iškyla sunkumų, prasideda santykių stiprybės išbandymas. Kai kuriems pavyksta jį atlaikyti, o kitiems, deja, ne.

Kaip žinia, praktiškai viskas gyvenime priklauso būtent nuo mūsų pačių ir nuo mūsų elgesio konkrečioje situacijoje. Yra visa eilė elgesio modelių, kurie griauna tarpusavio supratimą ir gali išprovokuoti santykių žlugimą. Pastudijuokite juos ir pripažinkite, kurie modeliai būdingi jūsų elgesiui. Sąžiningai išanalizavę, galite išsaugoti ir atgaivinti santykius.

Taigi. Daugelis psichologų sutinka, kad moterų ir vyrų tarpusavio supratimas gali patirti krachą, jeigu:

Įtarinėjate

Perdėtas įtarumas nužudo netgi stipriausią, didžiausią ir gražiausią meilę. Jei nuolat tardote vyrą klausimais: „Su kuo buvai?“, „Kur buvai?“, jei tyrinėjate jo kišenių turinį, joks normalus žmogus, nepriklausomai nuo jo lyties, neturės jėgų ilgai kentėti tokio brovimosi į asmeninę erdvę, žeminimo ir nepasitikėjimo. Žmones, o ypač mylimus žmones reikia gerbti ir kurti su jais pasitikėjimu pagrįstus santykius. Jei visgi kyla kažkokių įtarimų, vienintelis sprendimas – atvirai pasikalbėti.

Lyginate

Lyginant savo antrąją pusę su kitais/kitomis, ypač ne mylimo žmogaus naudai, iš anksto pasmerkia santykius nesėkmei. Kiekvienas žmogus trokšta, kad jis būtų laikomas ypatingu, todėl stenkitės sustabdyti save tais pavojingais momentais, kai baisiai norisi papriekaištauti.

Skundžiatės

Kai santykiuose iškyla sunkumų, neskubėkite apie tai pasakoti visiems aplinkiniams. Šis punktas skiriamas daugiausiai moterims, kadangi vyrai skundžiasi nepalyginamai rečiau. Visiškai suprantama, kad jums norisi išlieti savo emocijas, kad jūsų pagailėtų, kad jus užjaustų. Tačiau pagalvokite, ar tai padės sureguliuoti santykius? Susidėliokite savo prioritetus. Jei mylimas žmogus jums brangus – reiškia, būtina nusiraminti ir kalbėtis pirmiausia su partneriu, o ne su giminaičiais ar draugais. Niekas, išskyrus jus, nežino, o svarbiausia – nejaučia situacijos, todėl net patys artimiausi žmonės gali jus taip įsiūbuoti ir įkaitinti, kad bus paprasčiausiai neįmanoma ramiai ir objektyviai įvertinti, kas vyksta jūsų santykiuose.

Keliate skandalus

Skandalas – pati „mieliausia” moteriška silpnybė. Tik nereikia pamiršti, kad vyrai kur kas mažiau dėmesio skiria visokioms smulkmenoms, kurios, moterims, atvirkščiai, įgauna vos ne kosminio masto svarbą. Su tokiais lyčių skirtumais ir ypatumais būtina susitaikyti, priimti kiekvienai lyčiai būdingas psichologines savybes ir nepradėti absoliučiais beprasmiškų karų dėl to, ko neįmanoma pakeisti. Tokia jau vyrų prigimtis – jie labai greitai pavargsta nuo smulkių skandalų, kurie trunka lyg ir kelias minutes, o nuosėdos jaučiamos kelias dienas, o gal ir ilgiau. Nedrumskite santykių harmonijos, išmokite ignoruoti smulkmenas.

Neatleidžiate

Atleidimas – didi galia. To būtina išmokti. Net jeigu konfliktas, iš pirmo žvilgsnio, išsisprendė savaime, geriau ramioje atmosferoje, pašalinus nereikalingas emocijas, pasikalbėti apie problemą, pripažinti savo klaidas ir atsiprašyti. Formalios paliaubos be nuoširdaus atleidimo, kaip ir ankstesniame elgesio modelyje, paliks nuodingas nuosėdas atmintyje, kurios nuolat terš gyvenimą.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *