Kas nutiks, jei kasdien valgysite migdolus – naujas tyrimas

Naujas novatoriškas tyrimas atskleidė tiesą apie tai, ar galima valgyti migdolus norint numesti svorio.

Pietų Australijos universiteto atliktas tyrimas paneigė paplitusią nuomonę, kad liekni žmonės turėtų atsisakyti migdolų. Jie įrodė, kad galima valgyti migdolus ir vis tiek numesti svorio.

Didžiausiame tokio pobūdžio tyrime ekspertai nustatė, kad migdolų įtraukimas į kalorijų ribojimo dietą ne tik padeda žmonėms numesti svorio, bet ir pagerina kardiometabolinę sveikatą, rašo „Scitechdaily”.

Tirdami kalorijų ribojimo dietos, papildytos migdolais arba angliavandenių turtingais užkandžiais, poveikį, mokslininkai nustatė, kad abi dietos sėkmingai sumažino kūno svorį maždaug 7 kg.

Mokslininkė Dr. Sharaya Carter sakė, kad tyrimas parodė, kaip riešutai gali prisidėti prie sveikos mitybos, skirtos svorio kontrolei ir kardiometabolinei sveikatai.

„Riešutai, įskaitant migdolus, yra puikus užkandis. Juose gausu baltymų, skaidulų, vitaminų ir mineralų, tačiau juose taip pat yra daug riebalų, kurie gali būti susiję su padidėjusiu žmonių kūno svoriu”, – aiškino S. Carter.

Tačiau, pasak jo, riešutuose yra nesočiųjų riebalų, arba sveikųjų riebalų, kurie gali pagerinti cholesterolio kiekį kraujyje, palengvinti uždegimą ir pagerinti širdies sveikatą.

Karteris teigė, kad tiek laikantis riešutų, tiek be riešutų dietos, tyrimo metu svoris sumažėjo apie 9,3 proc. Tačiau migdolais papildytos dietos taip pat parodė reikšmingus pokyčius, dėl kurių ilgainiui gali pagerėti kardiometabolinė sveikata.

„Be to, riešutai turi papildomą privalumą – jie padeda ilgiau jaustis sotiems, o tai visada yra privalumas, kai bandote kontroliuoti savo svorį”, – pažymėjo specialistas.

Kaip pažymima leidinyje, šie rezultatai dar kartą įrodo, kad mitybos specialistai gali rekomenduoti migdolus kaip subalansuotos lieknėjimo dietos dalį.

Nutukimo problema pasaulyje

Mokslininkai jau seniai atkreipia dėmesį į nutukimo problemą ir ragina visais įmanomais būdais su ja kovoti.

Tačiau prieš dvejus metus Pasaulio banko tyrime pažymėta, kad didėjantis nutukusių žmonių skaičius daro neigiamą poveikį pasaulio ekonomikai, žmonių sveikatai ir bendrai gerovei.

Pasaulio banko duomenimis, daugiau nei du milijardai žmonių turi antsvorio arba yra nutukę.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *