Kas nutinka jūsų organizmui, kai praleidžiate pusryčius

Reguliariai praleidžiant pusryčius sulėtėja medžiagų apykaita.

Ekspertai įspėja, kad reguliariai praleidžiant pusryčius gali kilti daug trumpalaikių ir ilgalaikių pasekmių, kurios gali turėti įtakos jūsų fizinei ir psichinei sveikatai bei bendrai savijautai.

Kaip rašo „EatingWell”, dėl reguliariai praleidžiamo vieno iš svarbiausių valgymų sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje gali sukelti tokias pasekmes, kaip žemas energijos lygis, sutrikęs vertinimas ir stiprus potraukis maistui.

„Pusryčių praleidimas susijęs ne tik su alkio jausmu, bet ir su praleista galimybe veiksmingai pamaitinti savo kūną ir protą”, – pažymėjo Niujorke dirbanti dietologė Claire Rifkin, M.S., M.P.H., mitybos specialistė.

Remiantis ekspertų išvadomis, štai kokios yra dažno pusryčių praleidimo pasekmės:

· galite išsekinti savo organizmą;

· gali atsirasti hormonų sutrikimų;

· galite jaustis nuotaikingesni ar neramūs;

· gali atsirasti didesnis potraukis maistui;

· galite pakenkti savo širdies sveikatai;

· gali sulėtėti medžiagų apykaita.

Taip pat skaitykite:

Kai kurie žmonės reguliariai vengia pusryčių, tikėdamiesi numesti svorio, tačiau, atvirkščiai, šis „metodas” gali trukdyti numesti svorio, nes sutrikdo sveiką medžiagų apykaitą.

„Be pusryčių organizmas ieško energijos kitur, o jos atsargų semiasi iš riebalinio ir raumeninio audinio. Štai kam skirta energija!

Dėl to kiti procesai sulėtėja, kad išsaugotų energiją ir nukreiptų ją išgyvenimui. Dėl to sulėtėja medžiagų apykaita”, – aiškina gydytoja Stephanie Darby, funkcinės mitybos dietologė.

Taigi pusryčių valgymas yra svarbus tiek metant svorį, tiek gerinant bendrą sveikatą.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *