Kibirkštys, dėl kurių dažniausiai užsiplieskia poros konfliktai

Konfliktai dviejų žmonių santykiuose yra neišvengiamas dalykas. Kas patinka ir tinka vienam, to gali nesuprasti kitas. Nors ir nemėgstate barnių, stengiatės jų išvengti, nesutarimai vis tiek visada bus jūsų santykių dalis, ypač pradiniuose etapuose.

Pasimatymai – pirmasis bendravimo periodas, kai jūs pradedate pažinti vienas kitą ir svarstote, ar verta pereiti į rimtesnių santykių etapą. Jei žinosite, kokie nesutarimai būdingiausi pradiniam etapui, galėsite jų išvengti ar bent juos sušvelninti.

Aptarkite kartu galimus nesutarimus ir pasvarstykite, kaip jų išvengti. Prisiminkite, kad abipusis nuolaidumas, atvirumas ir sąžiningumas – sėkmingų santykių pagrindas.

Asmeninė erdvė

Kiekvienas žmogus yra unikalus. Skiriasi ir kiekvieno supratimas apie asmeninę erdvę. Vienas mano, kad užtenka dviejų susitikimų per savaitę, kitas negali ir dienos ištverti be mylimo žmogaus. Dėl to gali kilti rimtų konfliktų. Kiekvienas partneris turi teisę nuspręsti, kiek laiko jis nori praleisti kartu. Bet jeigu vyras tenkinasi labai retais susitikimais, moteriai derėtų susimąstyti, ar tikrai jis ją myli.

Intymūs santykiai ir emocinis ryšys

Konfliktai gali prasidėti, kai du žmonės, perėję į artimų santykių etapą, skirtingai supranta emocinio ir fizinio kontakto lygius. Vienam nemalonu pasakoti apie savo praeities išgyvenimus ir dalytis slaptomis mintimis. Kitas nejaučia poreikio dažnai užsiimti seksu.

Pavydas

Pavydo ir nepasitikėjimo problemos dažnai atsiduria pirmoje visų nesutarimų vietoje, ypač tai liečia labai jaunas poras. Egzistuoja daugybė pavydo ir nepasitikėjimo formų. Dažniausiai pavydas pasireiškia įtarinėjimu, kad mylimas žmogus palaiko artimus ryšius su kitu ar kita.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip pavydas išreiškiamas. Nesveikas pavydas, sekimas, maniakiškas įtarinėjimas, nesibaigiantys priekaištai – nenormalus elgesys, su kuriuo negalima taikstytis. Tokius santykius reikia nutraukti kuo greičiau.

Nesusikalbėjimas

Jeigu vienas iš partnerių nemoka kalbėti ir elgtis suprantamai kitam, konfliktai neišvengiami. Kai partneris nesugeba aiškiai išsakyti savo nuomonės, požiūrio ir savo pageidavimų, bus sunku išvengti dažnų kivirčų.

Mokykitės atvirai kalbėti apie savo jausmus ir poreikius. Juk nesitikite, kad kitas sugeba skaityti jūsų mintis? Ir nereikalaukite iš kito padaryti kažką, apie ką jūs pagalvojote, bet nepasakėte garsiai.

Nesuderinami tikslai

Nors dauguma žmonių supranta, kad suderinamumas yra gerų santykių pagrindas, vis tiek pradeda gyventi kartu suvokdami, kad netinka vienas kitam. Nesutarimų bus sunku išvengti, ypač tokiose situacijose, kai abu sieks skirtingų tikslų ir kai vienas norės pakeisti kitą.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *