Klasikinis skandalas. Kaip galutinai sugadinti santykius

Atmintinė susiruošusiems suorganizuoti skandalą.

Pirma. Pats geriausias laikas skandalui – kai partneris ruošiasi į darbą arba gulasi miegoti. Kodėl? Taip paprasčiau išmušti partnerį iš pusiausvyros ir apriboti jo sugebėjimą reaguoti.

Antra. Skandalą reikia aštrinti. Nukrypkite nuo aptarinėjamų temų, pereikite prie asmeniškumų. Būtinai naudokite frazes: „Tu visada…“ ir „Tu niekada…“

Trečia. Partnerį reikia priblokšti, apkvaitinti. Surinkite visas esamas problemas į vieną vietą. Priminkite jam senus konfliktus ir kruopščiai susiekite visus tuos epizodus į krūvą.

Ketvirta. Priverskite partnerį gintis. Į veidą nukreipta ryški lempos šviesa ir klausimas po klausimo, kaip daro profesionalūs tardytojai: „Kodėl tu taip padarei?“, „Tu apskritai – supranti, ką ir kaip darai?“

Penkta. Kaltinkite partnerį. Viskuo. Dėl visko jis kaltas. Taip taip – ir dėl Černobylio sprogimo, ir dėl nukritusio kosminio kelto „Čelendžeris“ – čia jo kaltė!

Šešta. Apeliuokite į aukštą statusą. Palikite visus esminius argumentus nuošalyje ir iškart priminkite partneriui, kad esate geriau išsilavinę, turite daugiau pinigų ir patirties.

Septinta. Būtinai klijuokite etiketes! Pavadinkite partnerio elgesį vaikišku, neurotišku ir šiaip neadekvačiu. Prisiminkite kokį nors žodelį iš psichologijos ir būtinai kaišiokite jį į savo kalbą, kad ir ką jis ten reikštų. Tai puikus būdas užmaskuoti savo paties nepasitikėjimą skandalo metu aptariamuose klausimuose.

Aštunta. Pabėkite. Dažniau bėkite iš kambario ar netgi iš namų. Ar bent jau bauginkite, kad išeisite.

Devinta. Pasistenkite išsisukti nuo atsakomybės. Pareikškite, kad aptariamo įvykio neprisimenate, nepastebėjote, kad buvote užsimiegoję, girti – puikus būdas išvengti konflikto.

Dešimta. O taip! Nepamirškite Kankinio vaidmens! Pasinerkite į nevilties būseną. Kai jausitės pažemintas, bus paprasčiau manipuliuoti partneriu, pasakius: „Taip, tu visada teisus, o aš esu visiškai beviltiškas žmogus“. O dar šiuo atveju labai patogu grasinti savižudybe.

Vienuolikta. Nepamirškite pinigų! Kilstelėkite kairįjį antakį, paskui suraukite abu antakius, šiek tiek pakreipkite galvą ir žvelgdami iš po tų surauktų antakių tvirtai pareikškite: „Štai kai uždirbsi tiek pinigų, kiek uždirbu aš, tada ir galėsi reikšti kažkokias savo pretenzijas!“

Ovacijos, uždanga…

A, taip, vos nepamiršau… Šiame tekste aprašyti paplitę tarpusavio priklausomybę kenčiančių žmonių veiksmai, kurių tikslas – įsiviešpatauti santykiuose, dominuoti juose ir valdyti savo partnerio veiksmus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.