Klausimai, kurie padeda geriau suprasti save

Mes kasdien atliekame daugybę darbų, nuolat kažkur bėgame, skubame, net nesusimąstydami, kur ir kodėl. O taip naudinga būtų stabtelėti ir pamąstyti, išsiaiškinti, ką mes čia veikiame. Net nežinia, kas svarbiau šiuo atveju – klausimas ar atsakymas.

Prie vieno senovės miesto vartų sargybinis paklausė išminčiaus:

– Kas tu esi? Kur eini? Kodėl?

Išminčius nustebo dėl tokių klausimų ir pasiteiravo:

– Kiek tau moka už tai, kad čia stovi?

– Dvi stiklines ryžių, – atsakė tas.

– Aš mokėsiu tau keturias stiklines ryžių už tai, kad kasdien užduotum man tuos klausimus: „Kas tu esi? Kur eini? Kodėl?“, – pasakė išminčius.

Pagal šiuo klausimus ir mums reikėtų kasdien pasitikrinti, ar tinkamu keliu žengiame, kad žinotume, kur einame ir kodėl, kad būtume savimi. Kai mes žinome, ko norime, kas mums įdomu, tada žengiame savo keliu. Tada mes žinome savo poreikius, savo ypatumus, silpnąsias ir stipriąsias savybes. Tada pažįstame ir priimame save.

Kai užduodame sau klausimus, kai ieškome atsakymų savyje, kyla nauji klausimai.

Kuo daugiau atsiranda klausimų, tuo geriau mes atsiskleidžiame, vystomės, domimės. Tai yra tiesus kelias į jaunystę. Prisiminkite, kaip plačiai atvertos vaikų akys, kai jie žvelgia į pasaulį. Jiems viskas įdomu, jie nori pažinti pasaulį. Smalsumas ir platūs interesai – laiko patikrintas jaunystės eliksyras.

Kokie klausimai padeda geriau pažinti save?

Kas man labiausiai patinka savyje? Kas man labiausiai nepatinka savyje?

Svarbu atsakinėti sau sąžiningai ir garbingai. Mes dažnai nevertiname savęs, sutelkiame dėmesį į tai, ką norėtume pakeisti, paslėpti, pašalinti ir nepastebime to, kas mums tikrai patinka. Net žiūrėdami į veidrodį, pirmiausia pastebime savo trūkumus. O trūkumai – tai nemėgstami privalumai.

Taip svarbu žinoti, kas patinka sau, kas nepatinka, ir nuo mūsų žinių priklausys gyvenimo strategijos pasirinkimas, kad būtume emociškai stabilūs, vertintume ir gintume save.

Kokie keturi pažyminiai apibūdina mane geriausiai?

Pamąstykite apie tai ir suraskite „raziną“ savo apibūdinimuose. Pavyzdžiui, galbūt jūs spinduliuojate optimizmą ir džiuginate aplinkinius savo šypsena. Pažyminiai turi kuo taikliau nusakyti jūsų būsenas, jausmus.

Ką savyje mėgstate jūs? Kokias savybes galite laikyti savo turtu? Kas svarbu jums, kur glūdi jūsų unikalumas?

Ko man reikia, kad jausčiausi laimingas?

Net jei jaučiatės laimingi, vis tiek paklauskite savęs, aks padarytų jus laimingesniais. Kokios svarbiausios jūsų vertybės? Už ką esate dėkingi žmonėms, gyvenimui, sau?

Jeigu surašėte ilgą sąrašą dalykų, kurių jums reikia laimei, pamąstykite apie atidėtą gyvenimą ir apie tai, kad jūs dažniausiai gyvenate ateitimi. Laukiate, kol išsipildys visos svajonės, kol pasieksite visų savo tikslų ir tik tada galėsite būti laimingi?

Laimė – tai būsena. Peržvelkite savo gyvenimą, padarykite reviziją, skirkite dėmesio svarbiausiems dalykams. Susitikimai su draugais, artimaisiais, apsikabinimai, pasivaikščiojimai, mėgavimasis grožiu, menu, gamta ir dėkingumas už tai, ką turite. Apsidairykite aplink save. Ko jums trūksta iki laimės, kur jūs skubate, ką prisiminsite po 5, 10 ar 15 metų?

Jei galėčiau atsukti laiką atgal, ar ką nors pakeisčiau?

Yra momentų, situacijų mūsų gyvenime, kuriuos norėtume išbraukti. O gal geriau pažvelgti į juos kiek kitaip? Ką šios situacijos davė jums? Ką įgijote per tuos sunkumus, kurie jus užgrūdino?

Mūsų klaidos, mūsų patirtis suteikia mums jėgų, o praeities vis tiek pakeisti neįmanoma. Svarbu išgauti iš praeities naudos, pažvelgti į savo klaidas kaip į pamokas, kurti ateitį dabartyje. Kito gyvenimo nebus. Svarbu prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, paleisti praeiti ir pasiryžti veikti.

Ko aš esu pasirengęs atsisakyti, kad galėčiau gyventi savo svajonių gyvenimą?

Ką mes darome dėl to, kad svajonės taptų realybe? Gal mes tik svajojame ir nieko nedarome? Peržiūrėkite, kas jums trukdo gyventi savo svajonių gyvenimą. Ko reikėtų atsisakyti?

Tai tik maža dalis klausimų, kurie padeda geriau suprasti save, kurti savo gyvenimą dabartyje ir būti 100 procentų savimi.

Neleiskite rutinai įvaryti jūsų į kampą ir nelėkite aklai, nepastebėdami gyvenimo. Tyrinėkite save, tikrinkite savo kelią, įveikite savo sunkumu, būkite savimi. Mėgaukitės gyvenimu ir savo laime.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *