Kodėl jis negirdi, ką kalbu?

Atskleistos rimtos priežastys, kodėl vyrai negirdi to, ką mes jiems sakome. Naujas tyrimas rodo, jog taip nutinka dėl, kad jie kitaip nei moterys priima tai, ką girdi, rašoma tinklalapyje prevention.com. Tad ką gi mums daryti?

Kai mano draugai Aleksas ir Amelija nusprendė atnaujinti virtuvę, Ameliją apėmė azartas – ji turėjo galimybę sukurti savo svajonių erdvę. Greitai pusryčių stalas buvo nuklotas iškarpomis iš žurnalų, audinių ir dažų pavyzdžiais, medienos gabalais. Aleksą, regis, erzino būtinybė priimti sprendimus. Kai Amelija norėdavo paklausti jo nuomonės, jis tik gūžtelėdavo pečiais sakydamas: „Nesvarbu“.

Nusprendusi, kad Aleksui neįdomu, ar virtuvė bus įrengta prancūzišku stiliumi, ar virs postmoderno šedevru, Amelija pati rinkosi medžiagas ir dekorą. Didelei jos nuostabai, Aleksas įsiuto, pamatęs nerūdijančio plieno įrangą ir tamsaus akmens apdailą: „Atrodo kaip ligoninė… taip šalta ir sterilu! Nekenčiu!”

Įskaudinta Amelija atsakė: “Mėginau parodyti tau pavyzdžius daugybę kartų, tačiau tu tik kartojai, kad visi jie atrodo vienodai“.

Regis, nėra didesnio skirtumo tarp vyrų ir moterų – ir tokio skirtumo, kuris sukelia šitiek įtampos – kaip bendravimo skirtumai. Vėl ir vėl iš naujo moterys skundžiasi: „Kartais kalbėtis su vyru – kaip daužyti galvą į sieną. Jie tiesiog nesiklauso arba yra suirzę ir neatsako“.

Netiesa, kad vyrai nesiklauso ar jiems nerūpi. Naujas tyrimas parodė, kad jie kitaip nei moterys priima tai, ką girdi – galbūt dėl lyčių skirtumų, smegenų struktūros ir veiklos.

Visa slypi mūsų galvose

Dėl patobulėjusių tyrimų pasirodo vis naujų duomenų apie lyčių skirtumus. Dabar tyrinėtojai gali palyginti tai, kas nutinka vyrų bei moterų galvose, kai jie klausosi, galvoja, atsimena, kalba. Štai kelios išvados.

Kairiajame moterų smegenų pusrutulyje, atsakingame už kalbą, daugiau nervų ląstelių. O smegenyse ląstelių kiekis siejasi su kokybe. Pavyzdžiui, gimnasto smegenyse didesnė pusiausvyros ir judėjimo sritis nei paprasto žmogaus, o kuo labiau jis treniruojasi, tuo sritis didėja.

Abu moterų smegenų pusrutuliai glaudžiau susiję nei vyrų. Tai gali paaiškinti keistą skirtumą, kurio iki šiol mokslininkai taip iki galo ir nesuprato: abi lytys atskirus žodžius suvokia vienodai, tačiau sakiniui suvokti vyrai naudoja tam tikrą vienos pusės smegenų sritį, o moterys – abi sritis.

Kalbėdamosi ir klausydamos moterys aktyviau naudoja smegenis. Tai nereiškia, kad jos geresnės kalbėtojos ar klausytojos, tačiau padidėjęs smegenų aktyvumas reiškia, kad komunikacija joms tampa paprastesnė.

Moterys intensyviau išgyvena stresą nei vyrai dėl didelio estrogeno kiekio, kuris aktyvuoja didesnę neuronų sritį. Moterims geriau sekasi užduotys, kuriose reikia atsiminti, nes jos turi daugiau estrogeno, kuris siejamas su mokymusi ir atmintimi.

Vyrai kartais geriau identifikuoja tiesiogines emocijas – pyktį, agresiją – kitų veide ir pagal balso toną. Tai gali būti palikimas tų dienų, kai vyrams reikėdavo greitai pajusti pavojų ir pasiruošti gynybai. Tačiau vyrai prasčiau nei moterys skiria subtilias neverbalines užuominas, kurios praneša apie liūdesį ir baimę.

Vienas įdomiausių atradimų tyrinėjant vyrų ir moterų skirtumus – tai, kad šie skirtumai smegenyse laikui bėgant mažėja. Taip gali atsitikti dėl to, kad gyvendami mokomės vieni iš kitų ir taip supanašėjame. Kalbėdami vieni su kitais skirtingai, gerbdami vienas kito savitumą šį procesą dar paspartinsime. Štai devyni efektyvūs būdai, kaip įsitikinti, kad vyras tikrai išgirs tai, ką sakote.

Paruoškite jį pokalbiui

Kadangi moterų smegenų srityje, atsakingoje už kalbą ir atmintį, yra daugiau dopamino, ji geriau suvokia informaciją. Tyrinėtojai mano, kad būtent dėl didesnio dopamino kiekio moterims geriau sekasi mokymasis. Kai tikrai norite pasakyti kažką svarbaus, atkreipkite jo dėmesį. Pasakykite jam, kad jūsų laukia rimtas pokalbis. Prieš pradėdamos pasakykite, kad tai bus “pokalbis žvelgiant vienas kitam į akis“.

Nesivaržykite su trukdžiais

Vyrai negali dirbti kelių darbų vienu metu. Taigi jei pradėsite pokalbį tada, kai jis žiūri televiziją arba naršo internete, negausite viso jo dėmesio. Jei norite būti tikra, kad būsite išgirsta, eikite su juo pasivaikščioti arba į kavinę.

Parinkite laiką, kuris bus jums abiem patogus. Juk net vaikai nežadina jūsų trečią ryto pasidalinti savo nerimu ir problemomis. Jie gali tai padaryti, bet gerbia jūsų poreikius ir žino, kad bus geriau išgirsti, jei palauks pusryčių.

Būkite pozityvi

Jeigu norite pagerinti bendravimą su vyru, nepradėkite pokalbio žodžiais: „Tu visada manęs nesiklausai, taigi noriu išbandyti naujus būdus, kad mane išgirstum“. Nebūkite tokia kritiška ir pradėkite diplomatiškesnį pokalbį: „Mūsų santykiuose šis tas negerai, tačiau tai galime išspręsti kartu. Norėčiau pasikalbėti apie tai, kaip geriausiai tai padaryti“. Tai suveikė. Vyrui patiko, kad jo nuomonė gerbiama.

Paprašykite būtent to, ko norite

Susidūrę su problema, vyrai nori ją išspręsti. Tačiau jums ne visada reikia sprendimo. Kartais paprasčiausiai norite pasikalbėti apie nerimą arba aptarti galimus sprendimus. Jus geriau supras, jei pokalbio pradžioje aiškiai pasakysite, ko norite. Pavyzdžiui, galite pasakyti: „Yra daug būdų tai padaryti, ir būčiau dėkinga, jei išklausytum kelias galimybes.“ Jei norite sprendimo, paklauskite jo, ką jis darytų.

Sakykite tai, ką turite omenyje

Tyrinėtojai nustatė, kad vyrams sudėtingiau iššifruoti veido išraišką nei moterims, ypač jei tai moters veidas. Taip pat vyrams sunkiau sekasi atpažinti neverbalines užuominas į liūdesį ar baimę. Deja, kalbėdamos moterys naudoja gausybę išraiškų, todėl galiausiai moteris ima jaustis ignoruojama, o vyras pasimeta, negalėdamas susigaudyti jos išraiškose ir kūno kalboje.

Moterys man dažnai sako: „Nenoriu jo prašyti, kad jis suplautų indus. Noriu, kad jis pamatytų, jog esu pavargusi, ir padarytų tai neprašomas“. Miela, kai žmonės taip supranta vieni kitus, tačiau kur kas mažiau bėdų būtų, jei išsakytumėte savo poreikius.

Taigi pasakykite jam tai, ką galvojate. Tiesus pasakymas „šiandien buvo siaubinga diena“ veikia labiau nei primušto šuns žvilgsnis. O įsižeidusi nešnairuokite įskaudintu žvilgsniu, bet pasakykite: „Ta pastaba mane įskaudino. Ar tikrai tai norėjai pasakyti?“ Nenustebkite, jei jis suglums. Jis neignoravo jūsų jausmų – jis paprasčiausiai nė nenutuokė apie juos.

Jei kalbėsitės su vyru taip, kaip su drauge, kuri yra užsiėmusi, jūsų žodžiai bus geriau išgirsti. Pavyzdžiui, jei norite, kad kažkas būtų padaryta, pasakykite tai paprastai ir aiškiai. Ir neprikaišiokite į savo kalbą anekdotų ar nereikalingų apibūdinimų.

Nenukrypkite nuo temos

Įrodyta, kad moterys geriau atsimena pasakytus žodžius. Taigi kyla daugiau pagundos vėl ir vėl prisiminti visus blogus tarpusavio santykių etapus. Reikia prisiversti nustoti kelti senas klaidas į dienos šviesą – nuo to jūsų bendravimas tik pagerės. Jei jūsų vyras pernai per Motinos dieną išvažiavo žaisti golfo, šis nejautrumo įrodymas neturi nieko bendra su laiku neapmokėta sąskaita. Taigi kalbėdamos apie sąskaitas neprisiminkite golfo.

Anksčiau baikite pokalbį

Kada reiktų baigti pokalbį? Kadangi moterys geriau perpranta veido išraiškas, žinosite, kada jis ėmė nuobodžiauti ar prarado kantrybę, ko gera, net prieš tai, kai jis pats tai suvokė. Jūs dar norėtumėte tęsti pokalbį, bet pasirodžius tiems ženklams geriausia jį baigti. Vyrai turi mažiau kantrybės pokalbiams nei moterys.

Padarykite išvadas

Moterys geriau atsimena įvykius ir istorijas tik jas išgirdusios. Taigi po ginčo naudinga būtų apibendrinti tai, kas kalbėta, pavyzdžiui, taip: “Noriu būti gera tavo šeimai, nes žinau, kad ji tau brangi. Tačiau ir tu padėk mano šeimai. Jie tai labai vertins, o mane padarysi labai laimingą.“ Būkite pozityvi, nekritikuokite.

Būkite kantri

Ši taktika tinka ir tuomet, kai esate įsimylėję, ir tuomet, kai esate jau seniai susituokę. Pagalvokite, kaip galėtumėte dar geriau suprasti ir išgirsti vienas kitą.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *