Kodėl vyras nori būti vienas: psichologas apie vyriškus poreikius

Dažnai moterys kreipiasi į psichologus su prašymu padėti išspręsti santykių sunkumus. Dėl sunkumų santykiuose su vyrais daugelis moterų nežino, ką daryti. Šio klausimo niuansai visada skiriasi, tačiau yra ir tokių, kurie būdingi daugumai atvejų. Tinklaraštininkas, klinikinis psichologas Stanislavas Samburskis tyrė gana dažną vyrų norą atitolti nuo gyvenimo partnerės ir poreikį turėti savo erdvę. Dažniausiai tokiais atvejais dailiosios lyties atstovės patiria baimę ir paniką, kad jas paliks. Žinoma, tuo metu galvoje sukasi daug klausimų: kodėl jis tai daro? Kaip turėčiau elgtis? Gal tokiu būdu jis užsimena, kad nori išvykti visam laikui? Gal jis manęs nemyli?

Vyriškų poreikių specifika

Vyro psichika skiriasi nuo moters, ir būtent ji padiktuoja tokį elgesį, sukeldama laikiną poreikį „atsitraukti į savo guolį“, pabūti vienam. Visą gyvenimą vyras vadovaujasi dviem poreikiais: žinoti, kad kažkam jo reikia, ir tuo pačiu būti laisvam. Paradoksas slypi tame, kad, norint patenkinti pirmąjį poreikį, jam reikia jaustis laisvai, tai yra atitolti nuo mylimos moters ar šeimos.

Nesvarbu, ar jis yra aistringų santykių stadijoje, ar yra pavyzdingas šeimos žmogus – šis poreikis periodiškai pasireiškia. Didelis pliusas santykiams – moters adekvatumas, jos priėmimas ir supratimas, kad vyrui reikia pabūti vienam

Dvasinis atgimimas

Paprastai išsiskyrimo momentu vyrai savo dvasinę ir fizinę būseną pajaučia lyg iš naujo. Jie atgauna pasitikėjimą ir pasitenkinimo gyvenimu jausmą. Paaštrėjus jausmams ir „pasisotinus“ šia būsena, vyras moteriai suteikia meilės ir švelnumo su nauja jėga. Jis mielai įsilieja į kasdienybę, romantiką, tėvystę ir pamiršta smulkmenas, kurios prieš šią pertrauką buvo našta. Svarbu pastebėti, kad noras atitolti kyla palaipsniui, o grįžti namo – akimirksniu.

Moterų perspektyva

Moteriai labai sunku suprasti – kodėl jis turėtų atsitraukti, kad suprastų, kaip stipriai ją myli? Ar tikrai to neįmanoma padaryti būnant šalia? Tokie dailiosios lyties atstovių klausimai yra logiški. Merginos turi genetinį norą nuolat palaikyti ryšį su tuo, kurį myli. Todėl mylimo žmogaus poreikis kuriam laikui atitolti sukelia baimę, skausmą, kaltės jausmą ir destruktyvių minčių srautą. Dėl to grįžimo procesas džiaugsmingas tampa tik vyrui. Žinoma, moteris irgi laiminga, tačiau jai reikia laiko, kad neigiamos emocijos išblėstų.

Klinikinis psichologas Stanislavas Samburskis išskyrė abiejų lyčių santykių specifiką:

  • Vyras juos išgyvena „horizontaliai“, tai yra, jis turi tai gyventi vienas ir savarankiškai, tai kartu su partnere.
  • Moterims santykiai yra „vertikalūs“. Kai sutinką savo partnerį, ji po truputį jį įsileidžia į vidų ir kuo toliau, tuo labiau džiaugiasi savo jausmais.

Todėl moteris, nesuteikdama vyrui nepriklausomybės ir nė lašo laisvės, rizikuoja jo netekti amžiams.

Pagrindinės klaidos

Situacijose, kai moteris jaučia vyro atitrūkimą, dažnai ima jį spausti dar didesne jėga, vos ne sekti manydama, kad gali jį sulaikyti, nesuvokdama, kad taip bus dar blogiau.

Yra trys tokio „persekiojimo“ tipai:

  • Fizinis – lipti vyrui ant kulnų, neduoti jam nė penkių minučių pabūti vienam kambaryje.
  • Emocinis – nuolatinio susirūpinimo vyru būsena: klausinėjate apie jo nuotaiką, skiriate jam daugiau dėmesio.
  • Moralinis – sukeliate kaltės jausmą, manipuliuojate tokiomis frazėmis kaip: „Kodėl tu taip elgiesi? Ar aš to nusipelniau?“

Moteris meilę jaučia iš arti, o vyras – per atstumą.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *