Kokias silpnybes išduoda netvarka namuose

Kiekviename bute yra „meškos migis“, kur toliau nuo akių kraunami nereikalingi daiktai ir metų metais laikoma visokio šlamšto. O retsykiais laikui bėgant šlamštu užverčiamas visas kambarys. Ar tai atsitiktinumas? Psichologai tvirtina, kad ne.

Kiekvienas namų kambarys turi simbolinę reikšmę, o netvarka jame kalba apie sumaištį šeimininko galvoje ar širdyje.

Dar daugiau, šiukšlėmis užverstos vietos veikia mūsų pasąmonę ir lemia nesėkmes pačiose įvairiausiose mūsų gyvenimo srityse.

Virtuvė

Virtuvė neatsitiktinai vadinama „namų širdimi“. Būtent čia šeimininkės verda gardžius pietus ir romantiškas vakarienes, čia gauname vieną svarbiausių žmogiškų malonumų – maistą, čia prisipildome energijos ir jėgų. Už pietų stalo susitinka šeimos nariai, vyksta draugų pokalbiai – čia visomis prasmėmis sakrali vieta.

Todėl nešvari virtuvė – ne tik higienos pažeidimas. Dvasinis maistas čia taip pat „nepasisavinamas“. Netvarkinga virtuvė kalba apie tai, kad nevertinate energijos šaltinių rimtai, kad jums nesvarbu ir kiti pradžią kuriantys dalykai.

Jei jus persekioja gyvenimo įvykių „nešvarumo“ jausmas, sutvarkykite visus tamsius virtuvės užkaborius, išmeskite nereikalingus stiklainius, peržiūrėkite stalčiukus. Saugumo ir komforto jausmas tuojau pat grįš į jūsų gyvenimą.

Tualetas

Tualetas – simbolis to, kas paslėpta ir neskirta svetimoms akims. Kimšdami į tualeto patalpą šlamštą, mes taip pat simboliškai sukišame į sąmonės užkaborius tai, ko gėdijamės, apie ką norime pamiršti.

Kaip pasakytų Z.Froidas, „tildome savo pasąmonę“. Ir kartu – savo intuiciją. Vis dėlto uždarytos tualeto durys – ne pats efektyviausias metodas paslėpti savo „nederamas“ mintis. Geriau išmėžti visą purvą ir pasikalbėti su psichologu.

Vonia

Nuo apsilankymo vonioje prasideda kiekvieno žmogaus diena. Čia ruošiamės susitikimui su pasauliu, kuriame sau „naują veidą“… tarp išmėtytų purvinų nosinių ir kosmetikos, nešvarių apatinių ir iš po vonios kyšančių neatpažintų objektų. Tokia netvarka gali rodyti menką savęs vertinimą, nemeilę sau, nevisavertiškumo kompleksą.

Išvaduokite vonią iš senienų, palepinkite savo mylimą kūną. Kvapus muilas, gražūs aksesuarai ir degančios žvakės – štai kas turi supti jus kūniškoje oazėje.

Svetainė

Šis kambarys rodo mūsų ryšį su aplinkiniu pasauliu. Čia mes pirmiausia kviečiame svečius. Čia, sėdėdami mėgstamame krėsle, sužinome apie pasaulio įvykius – žiūrime televizorių, skaitome laikraščius, diskutuojame su draugais apie politiką ir pasaulį. Svetainė – pati viešiausia mūsų namų vieta, jų fasadas.

Tačiau netvarka gali šį kambarį paversti lindyne. Skundžiatės, kad niekas jūsų neaplanko? Tiesiog žmonės nejaukiai jaučiasi šalia suverstų daiktų su daugelio metų dulkių sluoksniu. Žinios, kurias gaunate tamsioje ir nevėdinamoje svetainėje, tiesiog ir negali būti džiugios. Galbūt slepiatės nuo pasaulio, dangstotės nuo jo senų nereikalingų daiktų krūva?

Vis dėlto stengiantis išsilaisvinti nereikia mestis į kraštutinumus ir išmesti visas širdžiai mielas smulkmenas. Nors kartais jos pabosta, taigi geriau padėti jas kur nors toliau „pailsėti“. Bet svetainė neturi būti tuščia ir beveidė – tik erdvi ir švari. Išsivaduokite nuo nereikalingo šlamšto ir žmonės vėl pas jus sugrįš. Ir ne tik pas jus namo, bet ir į jūsų gyvenimą.

Miegamasis

Sutuoktinių kambarys – vieta nusiraminimui, miegui ir intymiam gyvenimui. Jai skirta misija atnaujinti žmones, harmonizuoti jų santykius – čia slypi šeimos laimė.

Netvarka miegamajame žadina silpnumą, o ne energiją. Prabusti kambaryje, užgrūstame daiktais, kur ant lovos stalelio – dulkės ir kačių plaukai, o veidrodyje neįmanoma išvysti savo atvaizdo… žodžiu, geriau ir neprabusti. Jei greitai pavargstate, pykstatės su mylimu žmogumi, prastai sekasi darbas, balansuojate ties depresijos riba – įveskite tvarką savo intymiausiame kambaryje.

Išvalykite ir atverkite langus, išskalbkite užuolaidas, o geriau jas išvis pakeiskite lengvomis bambukinėmis žaliuzėmis. Nuvalykite dulkes. Atnaujinkite lovos patiesalus, užvalkalus. O tuomet kitą rytą prabusite ne tik nuo linksmų saulės spindulių, bet ir nuo kavos aromato, kurios puodelį į lovą jums atneš antroji pusė. Jums sugrįš žvalumas, proto aštrumas ir gyvenimo džiaugsmas.

Koridorius

Koridorius – pagrindinė namų magistralė. Netvarka koridoriuje primena kamščius magistralėje. Ji trukdo pusiausvyrai tarp įvairių gyvenimo sričių. Susiklosto karjera – subyra asmeninis gyvenimas, ruošiatės tuoktis – atleidžia iš darbo.

Jei viskas vyksta būtent taip – apsižiūrėkite, ar gerai apšviestas koridorius, ar lengva juo praeiti, ar ten esti pavojingų posūkių ir kliūčių. Jei pamatysite, kad jūsų koridoriuje ir velnias koją nusilaužtų, skubiai imkitės visų reikalingų veiksmų.

Ar ne metas pagalvoti apie tvarkymąsi ne tik kaip apie siaubingą pareigą? Pažvelkite į tai kaip į vieną efektyviausių gyvenimo tvarkymo būdų.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.