Kokio tipo moterys užmezga smurtinius santykius ir kokios to priežastys?

Smurtiniai santykiai – labai sudėtinga ir daugiabriaunė problema, kuri gali turėti pačių įvairiausių priežasčių ir faktorių. Moterys, kurios užmezga smurtinius santykius, gali turėti skirtingus asmenybės profilius ir skirtingas biografijas, tačiau yra keletas bendrų bruožų, kurie gali būti tapti šio pasirinkimo priežastimi.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl moterys įklimpsta į šiuos santykius – žema savivertė. Moterys, turinčios žemą savivertę, pasąmoningai įsitikinusios, kad yra nusipelniusios tam tikro smurto lygio ir nežino, kaip galima būtų apginti savo interesus ir asmeninės erdvės ribas. Jos gali abejoti savo sugebėjimais ir, plėtojantis santykiams, pradeda matyti save kaip priklausomus nuo savo partnerių priedėlius.

Kita priežastis gali būti polinkis į stiprius emocinius išgyvenimus ir pomėgius. Moterys, ieškančios naujų pojūčių ir emocijų arba norinčios patirti ekstremalias situacijas, gali užmegzti smurtinius santykius. Jos gali pervertinti savo gebėjimą „pataisyti” savo smurtaujančius partnerius arba norą pakeisti juos į gerąją pusę.

Trečioji dažna priežastis, dėl kurios užmezgami kupini smurto santykiai – baimė likti vienai. Moterys, kurioms sunku užmegzti ir palaikyti sveikus santykius, gali pradėti nesveikus iš baimės likti be kito asmens palaikymo ir prisirišimo.

Darbas su saviverte ir sugebėjimu sveikai bendrauti padės šioms moterims išvengti toksiško elgesio modelių kartojimo.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *