Kokių taisyklių laikosi save gerbianti moteris?

Atvirai kalbant, ne taip jau ir dažnai tenka sutikti save gerbiančias ir vertinančias moteris. Kai kurios leidžia sau pernelyg daug, o kitos, atvirkščiai – pernelyg mažai. Visgi manau, kad pajėgsime išsiaiškinti su šia sąvoka šiame nedideliame tekste. Ir panagrinėsime keletą taisyklių, kurių laikosi save gerbianti moteris.

Taigi…

Pirmoji taisyklė

Ji gerbia kitų žmonių laisvę. Jeigu moteris turi savigarbą ir adekvatų orumo jausmą, ji gerbia savo laisvę. Tai reiškia, kad psichologiškai ji tą patį principą taiko ir kitiems. Paprasčiau tariant, kiek moteris vertina ir gerbia nuosavą laisvę, lygiai tiek pat ji vertina bei gerbia aplinkinių laisvę.

Pavyzdžiui, draugė ruošiasi padaryti kokią nors kvailystę. Save gerbianti moteris išsakys savo nuomonę, jeigu jos paprašys. Tačiau primygtinai nereikalaus, ji paprasčiausiai pagalvos: „Tai – asmeninis žmogaus pasirinkimas, aš jį gerbiu, dėl to nesikišiu. Tuo labiau, kad savo nuomonę aš jau išsakiau“.

Antroji taisyklė

Tokia moteris nesutiks su blogais ar netgi vidutiniškais santykiais. Ji nežino, ką reiškia sąvokos „kentėti”, „stengtis ištverti” ir pan. Ji save gerbia, todėl priima tik gerą elgesį su savimi. Jeigu santykiuose yra kokių nors problemų, ji verčiau paliks tokius santykius, negu sutiks kankintis.

Akivaizdu, kad laikantis tokių principų, šansų sukurti santykių ši moteris turės mažiau, nei kitos. Tačiau esmė juk ne kiekybėje, tiesa? Jeigu moteris save gerbia, jai tiesiog fiziškai nepriimtini blogi ar toksiški santykiai. Su nepagarba, melagystėmis, apgaulėmis ir visu kitu „gėriu”…

Trečioji taisyklė

Save gerbianti ir vertinanti moteris užsiima saviugda ir savišvieta. Esmė ta, kad neįmanoma vaizduoti pilnaverčio, protiškai ir dvasiškai turtingo žmogaus, jeigu viduje esi tuščias. Jeigu moteris išties save vertina, ji laiko save protinga, verta pagarbos.

O kad visa tai būtų, reikia lavintis. Kad aplinkiniai suprastų, už ką šią moterį reikia gerbti. Tuo labiau, kad savigarba juk irgi turi būti kažkuo pagrįsta. Kad tai būtų būtent savigarba, o ne šiaip labai išpūsti, tačiau tušti lūkesčiai. Būtent todėl ir būtina pasirūpinti savo protu ir socialiniu statusu.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *