Krizė santykiuose

Pirmieji krizės požymiai – partnerių nepasitenkinimas esama situacija bendrame gyvenime. Šiuo nemaloniu momentu mes pagaliau pastebime savo antrosios pusės trūkumus, o viskas, kas dar visai neseniai taip patiko, pradeda erzinti ir nuvilia.

Tačiau verta pastebėti ir tai, kad krizė – tai neišvengiamas procesas, netgi tvirčiausioje šeimoje ar beprotiškai įsimylėjusioje poroje ji gali iškilti bet kurią akimirką. Krizės priežastimis gali tapti kokie nors išoriniai socialiniai veiksniai, asmeniniai resursai, naujų poreikių ir troškimų atsiradimas, vertybių perkainojimas ir kt.

Yra du būdai išeiti iš santykių krizės:

1. Vystymasis, kurį lydi perėjimas į naują santykių etapą.

2. Santykių nutraukimas.

Kaip įveikti skirtumus ir ištaisyti santykius?

Visų pirma būtina pripažinti realybę.

Pirmiausia būtina suvokti, kad problema santykiuose išties egzistuoja ir nustoti teisinti savo arba partnerio elgesį. Bendro gyvenimo procese judu palaipsniui atsiveriate vienas kitam, pamatote vienas kitą visiškai kitu kampu. Jūsų gali nebetenkinti kito žmogaus išsireiškimai, jo požiūris į jūsų pomėgius ar įpročius.

Suvokimas ir priėmimas to akivaizdaus fakto, kad santykiuose atsirado sunkumų ir problemų – pirmas labai svarbus pirmas žingsnis link krizės įveikimo.

Kivirčo metu ir netgi barniui pasibaigus dauguma porų bando aiškintis, kas kaltas dėl visų problemų, stengiasi surasti kaltininką. Toks elgesys absoliučiai neracionalus ir neproduktyvus, kadangi užuot bendromis pastangomis kaip viena komanda sprendę problemą, visą energiją nukreipiate tam, kad apkaltintumėte oponentą – mylimą žmogų.

Kuriant santykius, dalyvauti šiame procese turi abu poros nariai. Būtina palaikyti vienas kitą ir vienas kitam padėti, o ne atakuoti, kaltinti ir įžeidinėti.

Reikia tiesiog ramiai pasikalbėti su artimu žmogumi ir pokalbio metu išsiaiškinti, ko jūs iš tikrųjų norite šiuo metu: būti išgirstu, išklausytu, sulaukti palaikymo ar patarimo, išsakyti savo nuomonę.

Pabandykite kalbėti apie save, o ne apie kitą ir išmokite klausytis partnerio.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *