Kulinarinės klaidos, kurios sugadins bet kokį patiekalą

Nusprendėte pasigaminti skanų patiekalą, susiradote receptą, griežtai jo laikėtės, tačiau gavote visiškai originalo neatitinkantį rezultatą? Daugeliui pažįstama situacija. Kodėl taip nutinka?

Perpildyta keptuvė

Jei norite pasiskrudinti mėsą su idealia traškančia plutele, neprikraukite pilnos keptuvės. Mėsai reikia vietos. Poros steikų visiškai pakaks vienam kartui.

Kepimas nepridegančioje keptuvėje

Mes jokiu būdu nepasisakome prieš tokias keptuves. Jos puikiai tinka omletams, blynams, tačiau kalbant apie mėsą, geriau rinktis keptuvę su storesnėmis sienelėmis. Pavyzdžiui, pagamintą iš ketaus.

Nesūdyti vandens makaronams

Daug kas išties nesūdo vandens, virdami makaronus, pasikliaudami padažu. Tai klaida – be druskos jūsų spagečiai liks be jokio skonio ir joks padažas nepadės. Jeigu bijote persūdyti, štai neblogas patarimas: valgomas šaukštas druskas 300 gramų makaronų.

Kepimas ant alyvų aliejaus

Daug kas naudoja šį aliejų, laikydami jį itin naudingu. Tačiau įkaitinus, visos jo savybės prarandamos, o svylantis aliejus sugadins jūsų patiekalo skonį. Naudokite alyvų aliejų salotoms, o kepiniams – saulėgrąžų aliejų.

Sausų ingridientų kiekis matuojamas stiklinėmis

Daugelis mūsų iki šiol tebenaudoja šį mūsų senelių ir mamų metodą, tačiau nesusimąsto, kad į tą pačią stiklinę telpa visiškai skirtingi sausų produktų ir skysčių tūriai. Kepimas reikalauja tikslumo. Dėl to geriau naudoti specialius indelius-matuoklius ir virtuvines svarstykles.

Gaminimas ant neįkaitintos keptuvės

Visi geriausi virėjai pasakys, kad jeigu manote, jog keptuvė jau pakankamai įkaito, reikia palaukti dar porą minučių ir tik tada užsiimti kepimu. Būtent įkaitinta keptuvė suteikia daržovėms ir mėsai tą visų taip trokštamą traškančią plutelę.

Užšaldyta mėsa puode

Prieš mesdami mėsą ant keptuvės ar į puodą, įsitikinkite, kad ji atitirpo. Minkšta mėsa kaista tolygiai, o užšalusi, priešingai, gali atrodyti kaip jau gatava iš paviršiaus, o viduje liks žalia. Šita taisyklė galioja ir orkaitei.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *