Kuo skiriasi moterų ir vyrų draugystė?

Kodėl mes apskritai su kuo nors pradedame draugauti? Dažniausiai draugystę su kitu žmogumi pradedame dėl to, kad turime bendrų interesų, šiuose santykiuose teikiame ir gauname palaikymą, paprasčiausiai jaučiame poreikį bendrauti. Draugiški santykiai vyrams ir moterims vystosi skirtingai.

Apie kokius draugiškų santykių raidos ypatumus šiandien kalbėsime?

Vyrų draugystė dažniau grindžiama bendrais pomėgiais arba bendru dalyvavimu kokioje nors veikloje, o moterų draugystė – asmeniniais santykiais. Vyrai ir moterys su draugais bendrauja skirtingais būdais, nepaisant to, kad draugystės dinamikoje pastebime daugiau panašumų, nei skirtumų.

Santykių palaikymas

Moteriškose draugystėse santykiai dažniausiai būna labai artimi, gilūs ir asmeniški, o vyriškoje draugystėje santykiai retai būna tokie rimti. Moterims svarbu išreikšti emocinį bendravimo komponentą – bendravimą „akis į akį”. Moterys noriai dalijasi viena su kita savo mintimis, išgyvenimais, emocijomis, išklauso ir palaiko viena kitą. Informacijos srautas ir kiekis, kurį aptaria moterys, yra daug didesnis, nei bendraujant vyrams.

Vyrams draugystėje svarbu įgyti bendrystės jausmą. Ką nors daryti kartu, žengti „petys į petį”. Emociškai vyrų draugystė nėra tokia gili, kaip moterų. Dalis santykių grindžiami abipuse nauda pagal principą „tu man, aš tau”, ir vyrams tai visiškai priimtina.

Vyrai nėra linkę dalytis savo išgyvenimais ir mintimis su draugais, tačiau jiems, kaip ir moterims, reikia palaikymo ir gero žodžio. Vyrams lengviau emociškai atsiverti draugei, žmonai, motinai, seseriai, negu draugui. Tai iš dalies susiję su poreikiu išsaugoti stipraus vyro statusą draugų akyse.

Štai kodėl vyrai yra tokie dažni psichologų klientai, nes žymiai lengviau atsiverti nepažįstamam žmogui, nei artimam draugui.

Bendravimo dažnumas

Moterys yra linkusios aptarti bet kokius savo gyvenimo pokyčius ar įvykius, kai tuo tarpu, vyrams ne visada būtina palaikyti reguliarų ryšį. Vyrai gali ilgai nebendrauti su žmogumi, tačiau vis tiek laikyti jį artimu draugu. Jei moteris ilgai nebendrauja su savo drauge, labiau tikėtina, kad jos abi nuspręs, jog jų keliai išsiskyrė.

Keletas įdomių faktų

Moterys yra emociškai prisirišusios prie tų, kuriuos laiko draugais. Kaip rodo praktika, vyrai dažniau lieka draugais po kivirčo ar ginčo, moterų ginčas ar kivirčas dažniau baigiasi išsiskyrimu.

Vyrai, bendraudami su draugais, dažniau juokauja arba erzina vienas kitą, laikydami tai pramoga, moterys rečiau juokauja su draugėmis, bijodamos jas įžeisti ar įskaudinti.

Vyrai mieliau bendrauja didelėse grupėse, jiems smagiau kartu, moterys dažniausiai renkasi susitikimus su viena drauge.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *