Manipuliacijos seksu

Viena iš pagrindinių moteriškų manipuliacijų poroje yra atsisakymas užsiimti su partneriu seksu. Visos poros, kurios ateina pas mane spręsti savo konfliktinių situacijų gauna užduotį: visada miegoti vienoje lovoje su partneriu. Kai tik jūs palikote santuokinį guolį – prasideda kol kas dar neregimas skyrybų procesas.

Seksas – ne vien fiziologinis poreikis, tai bene intymiausias tikrųjų vyro ir moters jausmų, troškimų, poreikių pasireiškimas. Absoliučiai atviras bendravimas, pasitelkus kūno kalbą. Santuokinis guolis – ta vieta, kurioje kiekvieną dieną žmogus jaučia savo partnerio šilumą, jo prisilietimus, kvapą, feromonus, jaučia jo kvėpavimą, širdies plakimą, o visa tai kiekvieno žmogaus pasąmonė suvokia kaip artumą, visa tai primena gyvenimą mamos įsčiose, visa tai – tarsi mamos meilės atgarsiai, tikrasis artumas. Ir tai – kiekvieno žmogaus poreikis.

Kodėl moterys palieka meilės guolį? Jos pasąmoningai arba sąmoningai išlaisvina savo vietą lovoje kitai moteriai.

Nežiūrint į tai, kad garsiai moteris signalizuoja vyrui “aš užpykau”, “tu nubaustas už nusižengimą”, “skauda galvą”, “tu pažeidei mano reikalavimus”, “vaikui reikia, kad aš miegočiau su juo” ar “su tavimi per karšta miegoti”, “lova girgžda”, “turiu daug darbo, dėl to miegosiu viena, kad geriau išsimiegočiau” – nežiūrint į visus šiuos atsikalbinėjimus, į visas gudrybes, visa tai reiškia tik viena – “Aš nutraukiu su tavimi santuokinius-seksualinius santykius”.

Netgi jei moteris pati kol kas aiškiai nesuvokia, jog jau pasiryžo skyryboms, o vyras kol kas dar nesuprato, kad su juo nuspręsta skirtis, pasąmonėje nuo to momento jis jau jaučia, kad ši moteris išėjo nuo jo ne į gretimą kambarį, o nutraukė tiek seksualinius, tiek šeimyninius santykius.

Daug moterų tikisi, kad jų išėjimo faktas bus traktuojamas kaip vyro seksualinis nepilnavertiškumas ir šitaip jos sumenkins jo savivertę, privers savimi nepasitikėti, dėl ko ilgai kankinsis. Neretai šiam tikslui pasitelkiami įžeidimai jo vyriškoms funkcijoms – kad vyras būtų galutinai sutraiškytas ir sugniuždytas. Vyrams išties labai nemalonu girdėti tokius moters žodžius ir jis išties gali kurį laiką kankintis.

Kaip ten bebūtų, kai tik šeimoje nebelieka seksualinių santykių, partneriai ima ieškoti pakaitalų. Vaikų turinčios moterys dažniausiai savo meilės poreikį nukreipia į vaikus, kitos ieško meilužių. Vyras susiranda kitą moterį. Kartais gali atvirai demonstruoti gausias meilužes, kad įrodytų žmonai savo seksualinį pajėgumą. Jeigu vyras laikosi griežtų moralinių principų – gali pasinerti į darbą, taps darboholiku, dirbs iki išsekimo, kad nuslopintų seksualinius poreikius, kad nereikėtų galvoti apie meilės poreikį. Taip pat “vaistais” gali tapti alkoholis, fiziniai krūviai, prostitutės ir t.t.

Svarbiausią vaidmenį tokiose situacijose vaidina partnerių šeimyninio gyvenimo modeliai, paveldėti iš tėvų. Seksu manipuliuoja tie partneriai, kurių tėvai elgėsi analogiškai arba vienas iš tėvų buvo seksualiai šaltas, turėjo meilužių arba seksas buvo naudojamas kaip apdovanojimas už gerus poelgius, vadinasi, dėl teisės atlikti santuokinę pareigą tekdavo pastoviai kovoti. Tokia kova, savaime aišku, generavo didžiulę įtampą, kuri galėjo išsilieti netgi kaip fizinis smurtas prieš manipuliatorę. Dar galima būtų paminėti motinas, neturinčias motinystės instinkto, nejaučiančios motiniškos meilės vaikams, paliktus vaikus, atiduotus auklėti močiutėms ar valstybei, šaltas ir žiaurias motinas. Dažniausiai seksu manipuliuoti linkusios moterys, kurios nejautė mamos meilės pirmaisiais gyvenimo metais. Konfliktai tokiose šeimose – norma. Moterys iš šių šeimų bet kokiuose santykiuose provokuos konfliktus ir kurs būtent tokias situacijas, kad partneris galiausiai jas paliktų. Šitaip jos dar ir dar kartą vis iš naujo įsitikins, jos iš tiesų negali būti mylimos, kaip nebuvo mylimos vaikystėje, kai jas paliko mama. Mama kiekvienam žmogui – svarbiausia figūra. Jeigu žmogaus nemylėjo mama, tai ir niekas kitas negalės mylėti.

Atsinešusi šias pasąmonėje užprogramuotas taisykles į savo šeimą, moteris pasąmoningai reikalaus iš vyro tokios besąlygiškos meilės, kokią duoti gali tik mama savo vaikui. Kitaip sakant, reikalaus iš vyro neįmanomo. Iš esmės tai ne kas kita, kaip psichologinis tyčiojimasis iš sutuoktinio, akivaizdi provokacija nutraukti santykiams.

Ilgai kęsti tokį elgesį su savimi gali dažniausiai tik tie vyrai, kurie turėjo panašių problemų savo tėvų šeimose. Pavyzdžiui, jeigu tėvai atvirai žavėjosi vienu vaiku, o kitame nematė nieko ypatingo. Toks nuskriaustas vaikas užaugęs pradės įrodinėti žmonai, kad yra vertas meilės, o kai toji galiausiai patikės, jis būtinai padarys kažką tokio, kas paneigs jos nuomonę.

Tokie sadomazochistiniai santykiai, kuriuos abu partneriai atsinešė į savo šeimą iš vaikystės ir yra svarbiausia priežastis, dėl kurios paliekamas meilės guolis, kuri verčia atsisakyti sekso. Šie žmonės dažnai keičia partnerius, visos jų sąjungos galiausiai baigiasi išsiskyrimu.

Ką daryti?

Visada miegoti kartu! Atsisakyti bet kokių manipuliacijų seksu! Jeigu įvyko konfliktas, galite atsukti vienas kitam lovoje nugarą, bet kad ir kas beatsitiktų, miegoti reikia vienoje lovoje!

Tokioms poroms reikalinga ilgalaikė ir labai gili šeimyninė terapija ir individuali psichoterapija. Kaip ten bebūtų, mes negalime būti atsakingi už mūsų tėvų šeimose gyvavusias nuostatas, tačiau mes atsakingi už tas nuostatas ir taisykles, kurias įvedame savoje poroje. Ir tik nuo mūsų priklauso, gyvuos mūsų pora, ar ne.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *