Mitybos klaidos, kurios sugadins vakarienę

Kovodami su antsvoriu, mes vengiame saldumynų, skaičiuojame kalorijas ir stengiamės daugiau sportuoti, bet niekas nepadės, jei kas vakarą darysime tas pačias klaidas.

Norintiems suliesėti neišvengiamai kyla klausimas: ką valgyti vakarienei? O gal apskritai jos atsisakyti? Jiems verta sužinoti pagrindines klaidas, kurias žmonės daro vakarieniaudami, kad galėtų jų išvengti.

1 klaida: paversti vakarienę pagrindiniu dienos valgymu

Suprantama, vakare susirenka visa šeima, malonu pasėdėti prie stalo, kai nereikia niekur skubėti, ir pasimėgauti geru maistu. Deja, būtent vakare reikėtų pavalgyti kukliau. Valgykite per pietus šiltą maistą, tada vakare nesijausite per daug išalkę.

2 klaida: valgyti prieš miegą

Idealus metas vakarienei yra 2–3 valandos prieš miegą. Tada kūnas turės pakankamai laiko virškinimui. Per anksti vakarieniauti taip pat nepatartina, nes įsitaisę ant sofos prieš televizorių užsimanysite bulvių traškučių ar kitokių kaloringų užkandžių.

3 klaida: rinktis bloguosius angliavandenius

Vakarienei geriausia derinti daržoves, grūdinius produktus ir baltymus, nes vienos daržovės nesuteikia sotumo jausmo, o baltymai pasotina gerai. Keptos kalakutienos gabalėlis ar žuvis, bulvės su lupenomis ir varškės padažu puikiai tiks vakarienei.

4 klaida: išgerti taurę vyno

Vakare derėtų verčiau vengti alkoholio, nes jis stabdo riebalų deginimą, be to, suteikia nemažai papildomų kalorijų.

5 klaida: valgyti priešais televizorių

Niekada nevalgykite ant sofos priešais televizorių, nes tada sotumo jausmas nusilpsta ir žmogus neišvengiamai prisikemša daugiau, nei derėtų. Vakarieniaukite prie gražiai padengto stalo ir mėgaukitės kiekvienu kąsniu.

6 klaida: pastatyti puodą ant stalo

Labai patogu, kai visa šeima susirenka vakarieniauti, pastatyti puodą ant stalo, kad kiekvienas galėtų įsidėti maisto. Didelis puodas su dideliu samčiu ant stalo veikia apgaulingai. Deja, figūrai tai nenaudinga. Verčiau įdėti kiekvienam į lėkštę po nedidelę porciją, kad prireikus galima būtų atsinešti dar.

7 klaida: valgyti šaltą maistą

Vakarienei geriau valgyti šiltą patiekalą. Du stori sumuštiniai paprastai turi daugiau kalorijų už vieną lengvą šiltą patiekalą.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *