Nekalbadieniai šeimoje

Anekdotas: „Savaitę su vyru nesikalbėjau. O paskui žiūriu – ne, nenusipelnė jis tokios laimės!”

O jeigu rimtai, tai įprotis pykti, tylėti, ignoruoti – pats baisiausias santykiuose. Tai būdas parodyti kitam žmogui, kad jis kaip ir neegzistuoja. Tai kraštutinė agresyvaus atstūmimo forma. Kaip rodo praktika, tai būdinga ne vien moterims (nors joms – ypatingai), bet ir vyrams.

Šis įprotis sugriauna iki pamatų viską, kas buvo ir galėjo potencialiai būti ateityje tiek jumyse, tiek apskritai jūsų poroje.

Kodėl gi šis įprotis toks paplitęs?

Įprotis įsižeisti, užpykti ir ignoruoti gyvena mumyse nuo pat vaikystės. Juk jūsų šeimoje šis būdas manipuliuoti, gniuždyti ir daryti spaudimą persiduoda iš kartos į kartą, jis toks įprastas ir savaime suprantamas, kad jo net nepastebite ir nesuvokiate.

Įprotis niekur nedingo, kadangi jis ir toliau puikiausiai veikia, teikia naudą tam, kuris pyksta ir tam, kuris, atseit, „įžeidė”. Nuskriaustasis gauna dovanų atsiprašymo ir dėmesio forma. Skriaudėjas susiorganizuoja sau poilsį nuo bendravimo ir bendrų su partneriu šeimos reikalų. Suteikia sau leidimą neištikimybei, įvairioms priklausomybėms ir t.t.

Tai gal taip ir palikime? Kažkas skaudina, kažkas jaučiasi įskaudintas… Gyvenime kunkuliuoja aistros… Tai suartėjame, tai vėl nutolstame…

Tačiau pažvelgus į tokių santykių perspektyvą, galima pamatyti nelinksmas pasekmes. Lyg ir gyvena drauge, tačiau kiekvienas savo būdelėje: vienas kito negirdi ir nemato ir iš to, savaime aišku, seka:

  • Pasitraukimas į bet kurią iš įmanomų priklausomybių: kompiuterinę, alkoholinę, narkotinę, į darboholizmą, šopoholizmąir t.t.;
  • Neištikimybė, išėjimas pas kitą, kadangi šeimoje šalta ir liūdna, pagrindiniai vyriški ir moteriški poreikiai nepatenkinami;
  • Psichosomatiniai susirgimai dėl susikaupusių nuoskaudų ir neišlietos į išorę agresijos: vėžys, diabetas, akmenys inkstuose ir kiti, priklausomai nuo to, dėl ko pykstate ir kiek laiko kaupiate nuoskaudas tylėdami;
  • Sugriauti vaikų likimai, juk jie, lygiai kaip jūs, su didžiule tikimybe pakartos jūsų scenarijų;
  • Nebelieka galimybės realizuoti pozityvaus kiekvieno iš jūsų potencialo, kadangi pykstant ir nesikalbant realizacija neberūpi, didžioji dalis jėgų ir energijos skiriama virškinti visą tą negatyvą.

Rinkitės patys: išmokti adekvačiai sąveikauti ir gyventi savo gyvenimus ar palikti viską, kaip yra ir toliau žaisti nekalbadienių žaidimus.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *