Nepopuliarumo mokykloje ir vienatvės įtaka širdžiai ir kraujotakai

Stokholmo universiteto mokslininkai ištyrė 14 000 žmonių ir išsiaiškino, kaip prasta socializacija mokymosi metais veikia suaugusiųjų sveikatą. Remiantis gautais duomenimis, tie, kurie, būdami 13 metų amžiaus, mokykloje buvo „atstumtaisiais“, turi daug didesnę širdies priepuolio ar insulto riziką.

Švedijos mokslininkai atrinko žmones, gimusius 1953 m. Kiekvienas iš jų apklausoje dalyvavo turėdamas 13 metų. Paauglių buvo klausinėjama, su kuo jie dažniausiai bendrauja mokykloje. Paskui ekspertai atsekė jų sveikatą iki 2016 m. Paaiškėjo, kad vaikai, kurių bendraamžiai nepriėmė į savo tarpą, brandžiame amžiuje 33% dažniau susidurdavo su širdies ir kraujagyslių ligomis.

O Londono King’s College ekspertai teigia, kad vienišiems žmonėms gresia didesnė rizika susirgti 2 tipo diabetu. Norėdami tai patvirtinti, jie 12 metų stebėjo 4000 pagyvenusių britų.

Mokslininkai įsitikinę, kad priežastis – tam tikrų neuroendokrininių reakcijų sukelti kraujotakos sistemos sutrikimai. Socialiniai santykiai brendimo metu yra labai svarbūs, kad susidarytų teisingos reakcijos.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *