Nesikalbėjimo žaidimas – viena iš psichologinės prievartos rūšių

Šis žaidimas mums visiems pažįstamas iš vaikystės. Kai geriausias draugas pareikšdavo „Aš su tavimi nesikalbu!“, suvokdavome tai kaip skaudžią bausmę. Kodėl taip elgiasi suaugę – vienas kitą mylintys gyvenimo partneriai?

Kodėl žmonės taip elgiasi? Kokios priežastys skatina supykusį žmogų nebesikalbėti po kelias dienas ar savaites su savo antrąja puse, užuot išsiaiškinus konflikto esmę ir kartu ieškojus sprendimo?

Išsisukinėjimas

Kartais mes pradedame žaisti nesikalbėjimo žaidimą tik todėl, kad norime išvengti barnio ar nežinome, ką pasakyti.

Nemokėjimas nusakyti jausmų

Kai mes patys nesuprantame, ką būtent jaučiame, ar nemokame išreikšti savo emocijų, nesikalbėjimas tampa būdu parodyti partneriui, kad esate dėl kažko nepatenkinti.

Bausmė

Tai emocinės prievartos atvejis, kai vienas partnerių naudoja tylėjimo metodą, kad nubaustų kitą ir tokiu būdu įgautų galios prieš jį.

Tylėjimo žaidimą žaidžia ir vyrai, ir moterys. Visiems aišku, kad jis nepadeda sėkmingai išspręsti konflikto. Nuoskaudos, nepasitenkinimas tik kaupiasi, santykiai pablogėja.

Ką daryti? Kaip nutraukti nesikalbėjimo žaidimą?

1. Pavadinkite daiktus savo vardais

Galima pasakyti: „Aš pastebėjau, kad neatsakai man, užsidarei savyje. Pasikalbam?“ Kuo daugiau bus nutylėjimų, tuo sunkiai išspręsti problemą.

2. Naudokite Aš-frazes

Kai situacija pasidaro skausminga, lengva pradėti kaltinti kitą. Dėl to tik sustiprės konfliktas. Geriau kalbėti apie tai, kas vyksta , kalbant tik apie save ir savo jausmus („Man sunku“, „Nežinau, ką daryti“).

3. Pripažinkite kito jausmus

Leiskite partneriui suprasti, kad jo jausmai jums svarbūs, kad jūs pasirengę atviram dialogui. Kalbėdami stenkitės neužimti gynybinės pozicijos ir nesiūlykite iškart sprendimo, pirmiausia atidžiai išklausykite kitą.

4.Atsiprašykite (visada yra už ką)

Nepaisant to, kad tylėjimas – nesveika taktika. Prieš tai veikiausiai įskaudinome partnerį savo žodžiais ar veiksmais. Už tai verta atsiprašyti.

5. Duokite partneriui laiko „atvėsti“

Būna taip, kad partneris per smarkiai pyksta ar yra susierzinęs ir užsisklendžia savyje, kad neprikalbėtų per daug Tokiais atvejais naudinga duoti jam laiko pertraukai ir tik po to pradėti kalbą apie problemą.

Tokie metodai tinka tik sveikiems santykiams. Jeigu partneris yra despotas ir psichologinis smurtautojas, naudojantis nesikalbėjimą kaip manipuliacijos priemonę prieš jus, reikia jį palikti.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *