Netradicinis būdas stresui įveikti – sodinimas

Kas trečias žmogus darbe patiria įtampą, kas penktas dėl jos išeina iš darbo, o per metus praleidžiamos nesuskaičiuojamos darbo valandos dėl streso sukeltų sveikatos negalavimų – tokia šių dienų statistika. Pasak psichologų, norint išvengti neigiamų, kartais labai skaudžių pasekmių, būtina imtis priemonių stresui suvaldyti. Kaip vieną tokių jie įvardija sodininkystę.

„Realiai mūsų gyvenime stresinių situacijų nėra daugiau nei anksčiau, tiesiog daugumą jų susikuriame patys. Gyvename tarsi vadovaudamiesi moto „darbo daugiau, laiko mažiau“, dėl didžiulio tempo nelieka laiko nei artimiesiems, nei pomėgiams, ką jau kalbėti apie save?, – sako medicinos psichologė Nijolė Liubinskienė. – Džiugina, jog dauguma domisi ir žino, kaip įveikti stresą. Deja, tik trečdalis imasi realių priemonių, kiti tiesiog laukia stebuklo ir tikisi, kad tai praeis savaime. Kiekvienas, patiriantis stresą, privalo atrasti vidinę motyvaciją kovoti su juo. Gebėjimas įveikti stresą yra sėkmės pranašas: jeigu sugebi su tuo tvarkytis, esi pozityvus ir energingas, aplinkiniams norisi su tavimi bendrauti“.

Pasak specialistės, į sodininkystę, kaip į streso mažinimo metodą, atkreiptas dėmesys jau XIX a. – nustatyta, kad ji padeda nurimti psichinėmis ligomis sergantiems žmonėms.

„Žmogaus ryšys su gamta yra labai stiprus, o mums, lietuviams – tautai nuo žemės – dar ir labai artimas. Rankų sukišimas į žemę ramina, atitraukia nuo visų „žemiškų“ problemų, nukreipia mintis. Ne veltui turime tokius posakius,  kaip „nusižeminti“, „nusileisti ant žemės“. Be to, sodinimas suteikia malonaus laukimo – stebi, kaip dygsta augalas, džiaugiesi rezultatu, jeigu augini prieskonius ar daržoves – gardini jais savo patiekalus, tuomet net jų skonis atrodo geresnis“, – pastebi psichologė.

Jos teigimu, sodinimas yra vienas iš paprasčiausių būdų įveikti stresą, nes nereikalauja valios pastangų, savireguliacijos, nereikia nieko labai daug mokytis – tiesiog reikia atrasti, bandyti, be to, tai daug pigesnis metodas, nei vaikščioti į konsultacijas pas psichologą.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *