Pagrindinės priežastys, kodėl mama nepaleidžia suaugusio sūnaus

Separacija nuo tėvų yra neišvengiamas asmenybės brendimo ir asmeninio tobulėjimo etapas. Tačiau kai kurioms mamoms šis procesas gali būti ypač sudėtingas, jos gali būti nepasirengusios paleisti suaugusio sūnaus.

Apžvelkime 5 pagrindines priežastis, kodėl mama nepaleidžia suaugusio sūnaus.

Baimė prarasti kontrolę

Tai viena iš pagrindinių priežasčių – baimė, jog ji daugiau nebegalės kontroliuoti sūnaus gyvenimo. Tokia motina šventai tiki, kad tik ji viena žino, kas geriausia jos sūnui, ir bijo, kad be jos pagalbos jis gali pridaryti klaidų ar patekti į pavojų.

Rekomenduojame palaipsniui nusistatyti ribas ir demonstruoti, kad sugebate patys priimti sprendimus ir susidoroti su gyvenimo sunkumais.

Emocinė priklausomybė

Kita priežastimi gali tapti emocinė priklausomybė tarp motinos ir sūnaus. Motina gali jausti stiprų emocinį ryšį su sūnumi ir bijoti šį ryšį prarasti, jei jis išeis gyventi atskirai.

Rekomenduojame padirbėti su emocine savimone ir savireguliacija, siekiant sumažinti priklausomybę ir sukurti sveikas, adekvačias santykių ribas.

Vienatvės baimė

Kai kurios mamos bijo likti vienos, kai sūnus susikurs savus namus. Jos baiminasi, kad liks visiškos bejėgės ir niekam nereikalingos.

Rekomenduojame padėti mamai susirasti naujų interesų, pomėgių ir socialinių ryšių, kad jaustųsi labiau pasitikinti savimi ir savarankiška.

Žema savivertė

Dažnai moterys savo kaip asmenybės svarbą i reikšmingumą susieja su motinos vaidmeniu ir jaučiasi svarbios bei reikšmingos tik tada, kai rūpinasi savo vaikais. Jos gali baimintis prarasti savo gyvenimo prasmę ir tikslą, kai sūnus jas paliks.

Rekomenduojame padėti mamai vystyti savo tapatybę ir savivertę, susietą ne vien su motinyste.

Trūksta pasitikėjimo

Kai kurios motinos gali jausti nepasitikėjimą jas supančiu pasauliu ir baimintis, kad sūnui bus sunku išsiversti be jų apsaugos ir palaikymo.

Rekomenduojame įrodyti mamai, kad sugebate savarankiškai priimti sprendimus ir susidoroti su gyvenimo iššūkiais, ir aptarti su ja savo planus bei pasiekimus, kad sustiprintumėte jos pasitikėjimą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad separacija nuo motinos yra labai svarbus suaugusio sūnaus vystymosi etapas. Norėdami sėkmingai įveikti šį etapą, turite suprasti priežastis, kodėl mama jūsų nepaleidžia, ir stengtis nustatyti sveikas ribas bei ugdytis savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *