Penki japoniški laimės principai

Japonai mėgsta vartoti terminą „ikigaji“. Jis reiškia sielos būseną, kurią žmogus gali pasiekti, laikydamasis tam tikrų gyvenimo principų.

Šį terminą sugalvojo japonų išminčiai XIV amžiuje ir nuo to laiko jis naudojamas japonų filosofijoje. Jis idealiai atspindi Tekančios saulės šalies žmonių mentalitetą.

Daug japonų laikosi„ikigaji“ principų, padedančių atrasti gyvenimo prasmę, ir jaučiasi dėl to laimingi.

Pirmas principas: pradėti nuo mažo

Japonai – išmintinga ir darbšti tauta. Jie žino, kad visi sėkmingi žmonės savo kelią pradėjo nuo mažo ir pamažu, pakopa po pakopos, kilo aukštyn į sėkmės viršūnę. Todėl pradėdami savo kūrybinį ar profesinį kelią, jie žengia juo nuosekliai, atsargiai ir niekada nesistengia forsuoti įvykių, tiksliai žinodami, kad sėkmė ateis savo laiku.

Antras principas: atlaisvinti save

Būti savarankiškomis ir laisvomis asmenybėmis japonai mokosi nuo vaikystės. Jie stengiasi išsaugoti savyje vaikišką betarpiškumą, tyrą sielą ir būti atviriems naujovėms. Japonai žino, kad neįmanoma pasiekti laimėjimų gyvenime, jeigu nepriims savęs tokių, kokie yra, ir priklausys nuo kitų nuomonės.

Trečias principas: kurti ir jausti harmoningą ryšį su pasauliu

Japonai žino, kad tik siekis kurti ir gyvenimas santarvėje su pasauliu suteikia didžiausias galimybes asmenybės formavimuisi. O griovimas yra destruktyvus veiksmas, nevedantis į sėkmę. Todėl jie stengiasi gyventi santarvėje ir vienovėje su pasauliu gamta, su savo aplinka, su kitais žmonėmis. Jie suvokia save kaip šio pasaulio dalį. Pasaulių, kuriam reikia jų, kurį jie turi globoti ir gerinti.

Ketvirtas principas: džiaugtis smulkmenomis

Gyvenimas susideda iš smulkmenų. Kad pajustume didelę laimę, reikia išmokti džiaugtis mažais dalykais. Tokį gyvenimo principą pripažįsta visi japonai. Jie moka dėkoti likimui už kiekvieną smulkmeną, kurią jis dovanoja, sugeba grožėtis saulėtu rytu, džiaugtis aromatingos kavos puodeliu, pasivažinėjimu dviračiu. Jie stengiasi pasimokyti iš kiekvienos savo klaidos, kad nebereikėtų jų kartoti.

Penktas principas: gyventi čia ir dabar

Japonai žino, kad kiekviena akimirka, praleista šioje žemėje., yra nepakartojama, todėl svarbu išgyventi ją visiškai, su giliais jausmais ir emocijomis. Siekdami savo tikslų, jie sugeba džiaugtis pačiu procesu, o ne tik rezultatu. Ir dar jie leidžia sau užsiimti ne tik tuo, kas neša pinigus, bet ir tuo, iš ko jie patiria tikrą pasitenkinimą ir kas daro šį pasaulį geresnį ir gražesnį.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *