Penkios priežastys, kodėl moterys renkasi savanaudiškus vyrus-narcizus

Ar pastebėjote, kad kai kurios moterys tarytum sąmoningai renkasi savanaudiškus vyrus-narcizus, nuo kurių paskui pačios kenčia? Joms ten tarsi medumi patepta. Susidaro įspūdis, kad normalūs partneriai joms apskritai neįdomūs. Ir tai tiesa, kaip nebūtų gaila. Moterys tiesiog nepastebi tų, kurie sugeba palaikyti sveikus santykius. Kodėl taip nutinka – panagrinėsime šiame straipsnyje.

Ekskursija į vaikystę

Prieš pereidamas prie priežasčių, šiek tiek papasakosiu apie tai, iš kur šaknys dygsta.

Psichologas Johnas Bowlby sukūrė prisirišimų teoriją, kurią daugelis šiuolaikinių kolegų mielai taiko savo darbe.

Jos esmė ta, kad asmenybės formavimuisi lemiamą reikšmę turi motinos ir vaiko santykiai pirmaisiais gyvenimo metais. Iš šių santykių susiformuoja elgesio modelis. O paskui, vadovaudamasis šiuo modeliu, suaugęs žmogus mezga santykius su kitais.

Jei vaikas yra patyręs šiltų ir saugių emocinių santykių su mama, jis gali tuo remtis, kurdamas santykius ateityje. Sunkumų iškyla, kai patys tėvai turi neišspręstų prieraišumo problemų.

Moterys, kurios renkasi į partnerius egoistiškus narcizus, vaikystėje tiksliai neturėjo saugaus ir patikimo prisirišimo patirties.

Pernelyg nesigilindamas į teoriją, apibendrinsiu. Šios suaugusios moterys jaučia, kad vaikystėje buvo nemylimos. Jos neturi mylimo vaiko patirties ir tos vidinės bazės, kuri padėtų joms atskirti patikimą vyrą, turintį gerų ketinimų, nuo vyro, kuris naudosis partnere savo poreikiams tenkinti.

Priežastys, kodėl moterys renkasi savanaudiškus narcizus

Stiprus meilės poreikis

Tai ne šiaip poreikis patikti, būti mylimai. Tai neužpildoma bedugnė moters širdyje, susiformavusi nemylinčios mamos dėka. O narcizui tai puiki galimybė manipuliuoti ir kontroliuoti. Moteris tiki jo žodžiais: „Viskas gerai, tu man reikalinga”, o į visa kita užmerkia akis. Nes jai svarbiau už viską būti reikalinga ir mylima.

Toks požiūris jai yra norma

Dažniausiai šias moteris vaikystėje augino narciziški ir kontroliuojantys tėvai. Todėl toks požiūris joms tampa norma. Jos įprato ir nežino, kad gali būti kažkaip kitaip. O dar šios moterys savo galvose supainioja kontrolę iš partnerio pusės su globos sąvoka: „kontroliuoja, diktuoja = rūpinasi ir myli”.

Išsiskyrimo baimė

Moterys, kurios renkasi narcizus, labai bijo juos prarasti. Dažnai jaučia nerimą ir pavydą, kuriuos partneris sėkmingai naudoja savoms manipuliacijoms.

Nesugeba atpažinti emocinių nuodų

Dažniausiai vaikystėje tokios moterys susidurdavo su pažeminimu, įžeidinėjimais, ignoravimu, atstūmimu iš tėvų pusės. Todėl kai partneris pradeda elgtis lygiai taip pat, joms tai nesukelia nerimo ar grėsmės jausmo, moteriai atrodo, kad tokios patyčios – savaime suprantamas dalykas. Narcizams tokia moteris – tikras lobis.

Emocinis stabilumas atrodo nuobodus

Moterims, turinčioms nesaugų prieraišumo tipą, gyvenime labai reikia aistros, dramos, emocinių audrų. Nuspėjamas ir emociškai stabilus partneris to nesugebės duoti, todėl iš karto išbraukiamas iš potencialių kandidatų sąrašo. Nykus, apgailėtinas nuobodybė, ne vyras.

O štai narcizai pajėgūs suorganizuoti nepamirštamas emocines sūpuokles. Ir organizuoja. O moterys, neturėdamos sveikų santykių patirties ir pavyzdžio, tai suvokia kaip tikrą aistringą meilę. Ir patenka į spąstus.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *