Perdegusios moters sindromai, sąžiningai ir be kupiūrų

Neseniai per pokalbį su labai pavargusia mama, prisiminiau save. Kai gimė pirmas vaikas ir prasidėjo visos tos krūvos sauskelnių, visas tas nesibaigiantis lyginimo ir skalbimo, bemiegių naktų, pasivaikščiojimų su vežimėliu su litru kavos rankose maratonas.

Buvo sunku tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Ir taip yra praktiškai su visomis.

Iš kur atsiranda perdegimo sindromas?

Jis atsiranda dėl to, kad mes bėgame, skubame, lekiame. Mes gyvename greičių pasaulyje, kur moteris naktį pagimdo tiesioginiame eteryje, o ryte jau lekia namo – visa tokia graži ir liekna, apsikabinusi gigantišką gėlių puokštę. O namuose – krūva rūpesčių, ir ji sumaniai su viskuo susidoroja. Įsijungia mygtukas „įrodyk”, kad aš galiu viską, ir kas čia baisaus, kad vaikas gimė, mano gyvenime niekas nepasikeitė!!!

Suprantate? Mes pačios save sudeginame. Tai neateina iš karto. Iš pradžių mes visos judame į priekį, varomos anksčiau sukauptos energijos. O paskui vaikui jau dveji ar treji, ir mes pradedame pastebėti, kad gyvenime kažkas ne taip!

Kokius perdegimo sindromus galima savyje atsekti:

Lėtinis nuovargis

Pasivaikščioti su vaiku nebėra jėgų, atsiranda minčių greičiau įtaisyti vaiką į darželį. Vyro pasiūlymai paruošti skanią vakarienę ignoruojami. Jums norisi kuo greičiau ir kuo paprasčiau, nes visiškai nėra jėgų.

Įtempti santykiai su vyru

Intymius kvietimus jūs ignoruojate, vyro neprisileidžiate. Vyras vis dažniau erzina. Juk jis jūsų nesupranta. Nemato, kas jums darosi.

Vis dažniau susiduriate su nuvertinimu

Jūsų sutuoktinis nemato jūsų darbo namuose ir mano, kad niekuo neužsiimate. Dėl to kyla konfliktų. Bandote pasakyti savo vyrui, kad ir jūs pavargstate, tačiau jis jūsų tarsi negirdi.

Viskas erzina

Pradedant kaimynais ir nuosavu vyru, baigiant blogeriais socialiniuose tinkluose. Esate būtent ta moteris, kuri po įvairiais įrašais ar nuotraukomis palieka krūvas tulžingų, piktų, nuodingų komentarų. Susierzinimą tenka maskuoti laimingos moters ir mamos kauke.

Nežinote, ką daryti toliau

Savo gyvenimo vizijos neturėjimas – didžiulė problema, kuri stabdo jūsų gyvenimą. Gyvenate iš inercijos. Pagaminti pietus – pasivaikščioti su vaiku – sutikti vyrą, grįžusį iš darbo – pasėdėti internete, pasižiūrėti kaip gyvena žmonės – užsidėti kaukę ant pavargusio veido – paguldyti vaiką ir pačiai griūti į lovą.

Perteklinis svoris

O ką daugiau daryti, kai organizmas stengiasi gauti vitaminų ir hormonų. Turite juos iš kažkur ištraukti. Todėl gaunate smegenų signalą ir puolate daug ir labai aktyviai valgyti. Tai suteikia šiokį tokį pasitenkinimą ir duoda taip reikalingą greitą rezultatą – „Pavalgiau, išsikroviau, esu laiminga“.

Blaškotės, puldinėjate į naujus projektus

Jums taip skubiai reikia duoti sau pačiai kokį nors rezultatą, kad lekiate mokytis naujų profesijų ar tiesiog einate į kursus ir internetinius seminarus. Tai padeda susikurti rezultatų iliuziją. Tačiau realybėje nei nusipirkti internetiniai kursai, nei naujos profesijos jokios naudos neduoda, netgi priešingai – suryja laiką, o jį galėjote skirti veiklai, kuri išties suteiks pasitenkinimą ir malonumą.

Norisi pabėgti

Persikraustyti. Arba iš bėdos – paatostogauti. Nes jau nebeturite jėgų remontuoti savo gyvenimo, inventorizuoti, jūs visiškai pasimetusi! Eilinės atostogos, kainavusios dideles pastangas ir barnius su vyru, nedavė jokio rezultato.

Jums reikia pabėgti. Nuo pačios savęs. Jūs mėgaujatės svajonėmis apie mitinę naują gyvenamą vietą ir naują gyvenimą. Tačiau giliai viduje suprantate, kad tai – rožinių akinių pasaulis, į kurį norisi pabėgti, kad negyventumėte savo realaus gyvenimo, nespręstumėte realių problemų ir neprisiimtumėte atsakomybės.

Negalite suprasti, kas esate ir ko norite

Būtent todėl vidinius deficitus stengiatės užpildyti eiliniu pirkiniu, naujais mokymais ar naujos profesijos įvaldymu. Kad tik nereikėtų jausti tos klaikios tuštumos. Kad tik galima būtų asocijuoti save su kažkuo, kas kaip nors vadinamas šiame pasaulyje: specialistas, ekspertas, viršininkas… Jūs ieškote savęs per kitų žmonių vertinimų prizmę. Ir jums atrodo, kad ten nuėjusi, įsitrauksite, tapsite viena iš jų. Vis labiau pamiršdamos, kas iš tikrųjų esate, vis labiau nutoldamos nuo savęs.

Tai – perdegimas. Pasimetimas. Savęs nepažinojimas. Amžinas savo paskirties gyvenime ieškojimas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *