Princas ant balto žirgo

Princo ant balto žirgo sindromas: moteriškos psichologijos klaidos

Vaikystės bendravimo su tėvu patirtis turi didžiulę įtaką tam, kaip mergaitė kurs santykius su vyrais suaugusi.

Priklausomai nuo to, koks buvo jos tėvas – rūpestingas ar, atvirkščiai, abejingas, mergaitė nesąmoningai ieško panašaus partnerio ir atkartoja vaikystės scenarijus.

Geras, tačiau bevalis tėvas

Jei tėvas buvo geras ir rūpestingas, bet kartu silpnas ir bevalis, dukra greičiausiai ieškos vyro, kuris galėtų suteikti visą tą meilę, kurios, jos nuomone, nepelnytai nepatyrė iš tėvo.

Tokiu būdu ji tarsi bando kompensuoti neteisybę, kurią, kaip jai atrodo, vaikystėje patyrė tėvas dėl jį engusios despotiškos motinos.

Tuo pat metu mergaitė norės atsirevanšuoti ir nugalėti „motiną“, todėl rinksis vedusį vyrą arba mergišių. Toks pasirinkimas paaiškinamas pasąmoningu noru nugalėti motiną kovoje dėl tėvo. Mergina pasirengusi tapti meiluže, kad realizuotų savo vaikystės nuoskaudas.

Kai tėvo nėra

Jei tėvas paliko šeimą arba buvo emociškai šaltas dukrai, ji ieškos garantijų ir patikimumo. Jos būsimas vyras turės prisiimti atsakomybę ir tapti jai ta atrama, kurios ji neturėjo vaikystėje.

Merginos, turinčios „neegzistavusio tėvo kompleksą“, yra labai jautrios gražiems pažadams ir meilės patikinimams.

Jos lengvai patiki žodžiais, nematydamos realių poelgių. Deja, dėl to dažnai pasirenka manipuliuojantį partnerį, kuris sumaniai žaidžia jos vaikystės traumomis. Mergina gali metų metus toleruoti apgaulę ir tuščius pažadus, kad tik neprarastų patikimumo iliuzijos.

Saugus prisirišimas prie tėvo

Jei mergaitė augo tėvo meilės ir priėmimo atmosferoje, ji susiformuoja sveiką santykių modelį. Ji vertina abipusę pagarbą, nereikalauja, kad vyras pats spręstų jos problemas. Taip pat moka nusibrėžti ribas ir neleidžia brautis į asmeninės atsakomybės zoną.

Tuo pat metu ji geba suteikti partneriui būtiną paramą, tikėdamasi to paties mainais. O jei šie lūkesčiai nepasiteisina, yra pasirengusi nutraukti santykius.

Moteriška psichologija: vyrų suvokimo iliuzijos

Moterys linkusios vyriškyje matyti ne realų žmogų, o tam tikrą idealų vaizdinį, egzistuojantį jų vaizduotėje. Tačiau laikui bėgant iliuzijos išsisklaido, ir ateina nusivylimas.

Kitaip nei vyrai, kurie vertina konkrečias partnerės savybes, moterys įsimyli vaizdinį ir jo teikiamas emocijas. Joms ne tiek svarbu, koks vyras yra iš tikrųjų, kiek tai, kokį įspūdį jis daro.

Kol sufantazuotas vaizdinys sutampa su lūkesčiais, santykiai klostosi sėkmingai. Tačiau pakanka, kad vyras nustotų atitikti idealų įvaizdį, iškart prasideda problemos.

„Bandomasis laikotarpis“ baigiasi nusivylimu

Kartais vyrai pasiūlo merginai tiesiog pagyventi kartu – susivažiuoti, kad geriau pažintų vienas kitą. Iš pirmo žvilgsnio – protingas pasiūlymas. Tačiau praktikoje „bandomasis laikotarpis“ dažnai baigiasi karčiu merginos nusivylimu.

Ji palieka darbą, persikelia gyventi pas vyrą, pradeda kurti bendrą ateitį. O po kelių mėnesių supranta, kad padarė lemtingą klaidą, kadangi jis visiškai neskuba pirštis.

Ir merginai tenka grįžti pas tėvus ir ieškotis darbo.

Būtina išsklaidyti iliuzijas

Kad išvengtų tokių nusivylimų, moterims svarbu laiku išsklaidyti iliuzijas ir pamatyti realų žmogų, o ne išgalvotą vaizdinį. Verta kuo anksčiau susitikti ne vien kavinėse, bet ir namuose, neformalioje aplinkoje. Taip bus lengviau suprasti, kiek esate suderinami.

Taip pat nereikėtų skubėti persikelti pas vyrą vardan „bandomojo laikotarpio“. Geriau pirmiausia įsitikinti, kad jo ketinimai rimti.

Ir, žinoma, svarbu išmokti vertinti ne tiek išorinį vyro įvaizdį, kiek jo vidines savybes. Tai padės sukurti tvirtus santykius, pagrįstus realybe, o ne iliuzijomis.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *