Psichologas įvardijo 5 įpročius, kurie sunaikins jūsų laimę

Ekspertas įsitikinęs, kad laimingi yra tie, kurie atsikrato negatyvumo, o ne tie, kurie desperatiškai kuria sau pozityvumą.

Atrodo natūralu, kad žmonės nori dėti daugiau pastangų, kad jų gyvenimas būtų laimingesnis.

Tačiau kai kurie psichologai teigia, kad raktas į laimę yra ne dėti daugiau pastangų, o atsikratyti nereikalingų dalykų – tų dalykų ir elgesio modelių, kurie kenkia jūsų psichologiniam komfortui.

Dažnai dalykai, dėl kurių esame nelaimingi, yra įsisenėję įpročiai, kurie siekia galbūt net gilią vaikystę, portalo yourtango.com puslapiuose rašo psichologas Nickas Wignallas.

Jis sudarė trumpą penkių „mažų dalykų, kurie žudo laimę”, sąrašą. Štai jie:

1. Nervinimasis dėl ateities neapibrėžtumo

Nerimas – tai psichinis įprotis bandyti išspręsti problemą, kurios neįmanoma išspręsti arba kuri nėra problema. Toks nerimavimas sukuria kontrolės iliuziją, tačiau praktiškai jis kenkia jūsų laimei.

Taip, ateityje jums arba žmonėms, kurie jums rūpi, iš tiesų gali nutikti kažkas baisaus. Tačiau nerimaudami dėl to bandote kontroliuoti tai, ko iš esmės negalite kontroliuoti. Toks nerimas atima iš jūsų laimės pojūtį.

2. Eiti su srautu

Dauguma žmonių nemėgsta konfliktų ir pasitraukia, kad ginče neatrodytų agresyvūs. Tačiau tarp „pasyvaus durnelio” ir agresyvaus priekabiautojo yra protingas viduriukas: galite būti atkaklūs.

Atkaklumas reiškia, kad reikia ginti savo poreikius ir vertybes. Tai reiškia prašyti to, ko norite, ir aiškiai, pagarbiai ir sąžiningai pasakyti „ne” tam, ko nenorite.

3. Atsiribokite nuo savęs, kai jaučiatės blogai

Skaudžios emocijos, tokios kaip liūdesys, baimė ir nusivylimas, turėtų signalizuoti artimiesiems, kad jums sunku ir kad jums reikia jų pagalbos ar paramos.

Jums reikia, kad kas nors jus apkabintų, įdėmiai išklausytų jūsų istoriją ir galbūt pasidalytų su jumis buteliu vyno.

Tačiau kai slepiate savo skausmą ir izoliuojate save nuo artimųjų, atmetate galingiausią žinomą antidepresantą – meilę ir paramą iš žmonių, kuriems rūpi.

4. Valdykite stresą

Streso valdymas yra gana baisus chroniško streso sprendimas. Streso valdymas – tai pleistras.

Tai simptomų valdymas, kuris yra geras kraštutiniu atveju, bet apskritai yra siaubinga strategija.

Jei nuolat patiriate stresą, ilgalaikis sprendimas – šalinti pirminę streso priežastį, o ne reakciją į stresą.

Nustokite bandyti įveikti stresą meditacijos metodais ar keistais pomėgiais ir pradėkite valdyti stresą sukeliančius veiksnius.

5. Kritikuojate save

Kiekvienas žmogus turi vidinį pokalbį su savimi – tai nuolatinės pastabos galvoje apie viską pasaulyje, pradedant tuo, kokius batus apsiauti, ir baigiant tuo, ką apie jūsų naują šukuoseną mano jūsų viršininko sekretorė.

Tai mūsų vidinis pasakotojas, nuolat aprašinėjantis besiklostančią mūsų gyvenimo istoriją.

Deja, šis pasakotojas kartais kalba su jumis griežtai neigiamu, smerkiančiu stiliumi. Neigiami pokalbiai su savimi jūsų nemotyvuoja, jie tik išprovokuoja depresiją, nerimą ir chronišką kaltės jausmą.

Jei taip atsitiko, galbūt atėjo laikas atsisakyti šio įpročio tyliai save kritikuoti.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *