Ryšys tarp seksualinių partnerių skaičiaus ir vėžio

Kuo daugiau seksualinių partnerių turėjo žmogus, tuo didesnė rizika susirgti vėžiu, nustatė mokslininkai iš Anglijos Ruskino universiteto Jungtinėje Karalystėje. Jų darbo rezultatus paskelbė BMJ Sexual and Reproductive Health.

Atlikdami senėjimo tyrimą, ekspertai stebėjo 3185 moterų ir 2537 vyresnių nei 50 metų vyrų sveikatą. Dauguma jų buvo vedę. Remiantis ankstesnių tyrimų duomenimis, mokslininkai tikėjosi, kad yra ryšys tarp vėžio vystymosi ir intymaus gyvenimo. Todėl respondentų buvo paprašyta atsakyti, kiek seksualinių partnerių jie turėjo per savo gyvenimą.

Rezultate buvo išskirtos keturios žmonių kategorijos: ne daugiau kaip vienas partneris, 2-4, nuo 5 iki 9 ir daugiau nei 10. Tarp jų didžiausia rizika susirgti onkologinėmis ligomis nustatyta pastarojoje kategorijoje. Moterims, turėjusioms 10 ir daugiau partnerių, rizika padidėjo 91%, vyrams – 69%, lyginant su tais, kurie per visą gyvenimą turėjo 0 arba 1 santykius.

Mokslininkai įsitikinę, kad priežastis yra tam tikros lytiniu keliu plintančios infekcijos. Būtent jie gali sukelti onkologiją, įskaitant varpos vėžį. Be to, nemaža dalis tiriamųjų turėjo įprotį gerti ar rūkyti, o tai taip pat labai padidina pavojų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *