Santuoką griaunančios smulkmenos

Skyrybos vyksta kiekvieną dieną, iš esmės labai nedaug porų gyvena ilgai laimingai. Dažnai santuokos išyra. Kodėl? Ne visada tai yra neištikimybė ar kiti grandioziniai dalykai. Dažniausiai tai būna sunkiai pastebimos smulkmenos, mes jų nepastebime, tačiau nepaisant to jos pamažu ardo santuoką. Apie jas ir pakalbėsime.

Pirmoji tokia smulkmena – kai neišsakome savo nepasitenkinimo dėl įvairių, kaip mums atrodo, nesvarbių nemalonių dalykų. Pavyzdžiui, mus erzina, kad žmogus indus deda ne greta kriauklės, o tiesiai į ją. Tai gali būti bet kokia smulkmena. Ir mus tai erzina. Kaip taisyklė, dauguma nutylės, tačiau taip elgtis – klaida.

Kai nutylime, nepasitenkinimas ima kauptis mūsų viduje. O smulkios erzinančios situacijos gali kartotis po kelis kartus per dieną. Lašas po lašo ir akmenį pratašo. Mes kenčiame, tylime, pykstame, o paskui paprasčiausiai sprogstame, kai susikaupia kritinė masė, ir žvelgiant iš šalies tai netgi atrodo neadekvatu. Tokioje būsenoje mes galime pridaryti labai nemalonių kvailysčių, mus užplūsta protą išjungiančios emocijos. Todėl erzinančias smulkmenas geriau aptarti iš karto.

Antra. Neteisingas situacijos supratimas. Tuojau paaiškinsiu. Pavyzdžiui, vyras nori užsidirbti pinigų užsiimdamas tuo, kas jam patinka, tarkime, jam patinka lipdyti įvairius dalykus iš molio. Žmona jį palaiko, ji galvoja, kad taip ir reikia. O paskui ateina momentas, kai šeima praktiškai jau nebeturi ko valgyti, juk vyro pomėgis praktiškai neduoda pajamų.

Vyras tame nemato nieko baisaus. Žmona, tikriausiai, irgi. Tačiau abiem norisi valgyti. Abu nesupranta, kad tai – bloga situacija. Juk dėl pinigų kils kivirčų. Pavyzdžiui, vaiką reikia ruošti į mokyklą, o pinigų nėra. Didės įtampa ir tai gali lengvai privesti iki skyrybų. Nors iš pradžių atrodė, kad viskas gerai, kad tai smulkmenos. O iš tikrųjų reikia žiūrėti į visą situaciją, ją suprasti.

Trečia – santuoką sugriauti gali aplinka. Smulkmenos – draugų, pažįstamų, mamos patarimai ir t.t. Pavyzdžiui, žmona kasdien išklauso savo draugės jai transliuojamą negatyvą. Kad tavo vyras prastas, gali susirasti geresnį, man jis labai nepatinka. Atrodytų, smulkmena.

Tačiau jūs net neįsivaizduojate, kaip stipriai mus įtakoja svetima nuomonė. Ypač jei tai artimas žmogus, o ypač jeigu tai vyksta nuolat. Todėl, jei apie jūsų antrą pusę jums kalbami negatyvūs dalykai, tučtuojau nutraukite šį dialogą. Priešingu atveju į galvą palaipsniui įsiskverbs nuodingos, destruktyvios mintys.

Net jeigu patys ar pačios esate tikri savimi. Jūs pasitikite savo antrąja puse? O gal nepasitikėjimas užgimė tik dėl to, kad mama kiekvieną dieną lašina į smegenis savo nuodus? Nemanau, kad tokia smulkmena turėtų likti be dėmesio.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.