Šių maisto produktų atsisakymas vakarienei padės įveikti nemigą – mitybos specialisto patarimas

Jei norite pagerinti savo miego kokybę, turėtumėte ne tik vengti tam tikrų maisto produktų vakarienei, bet ir vengti kofeino, valdyti streso lygį ir laikytis bendrųjų rekomendacijų, susijusių su geresniu miegu.

Registruotas dietologas iš Indijos Mrinal Panditas „Newsweek” sakė, kad žmonės, norintys pagerinti miego kokybę, vakarienės metu turėtų vengti daug baltymų turinčio maisto, pavyzdžiui, raudonos mėsos, sūrio, kiaušinių ir riešutų sviesto.

Jis paaiškino, kad šių maisto produktų virškinimas gali užtrukti kelias valandas ir „gali sukelti nemalonių pojūčių, dėl kurių vėlai vakare negalėsite užmigti”.

Taip yra todėl, kad maisto produktuose, kuriuose gausu baltymų ir riebalų, yra sudėtingų medžiagų, kurioms suskaidyti organizmui reikia daugiau laiko.

Kita vertus, vaisiai ir daržovės, kuriuose gausu skaidulų, virškinami daug greičiau.

Taip pat svarbu prieš miegą vengti maisto produktų, kuriuose yra daug cukraus

Pasak jo, vartojant per daug cukraus, dieną gali kilti energijos antplūdis, dėl kurio žmonės naktį gali negalėti užmigti.

Panditas sako, kad norint gauti reikiamą baltymų kiekį per dieną, dienos pradžioje baltymų turtingą vakarienę geriau pakeisti lengvu baltyminiu užkandžiu, pavyzdžiui, jogurtu ar riešutais.

Kadangi baltymai virškinami ilgiau, dienos pradžioje suvalgę daug baltymų turintį maistą ilgiau jausitės sotūs, o prieš miegą jausitės patogiai ir lengvai.

Ką geriausia valgyti vakarienei

Pandit sako, kad yra daug kitų dalykų, kuriuos galite valgyti vėlai vakare, be jogurto ar riešutų.

„Valgydami maistą, kuriame gausu sudėtinių angliavandenių, galite padidinti hormono serotonino, padedančio sukelti miegą, kiekį”, – sakė jis „Newsweek”. – „Sudėtinių angliavandenių yra pilno grūdo duonoje ir grūduose, pupelėse, lęšiuose ir bulvėse.”

Be to, ramų miegą gali skatinti ir maisto produktai, kuriuose gausu magnio, pavyzdžiui, migdolai, bananai, juodosios pupelės, špinatai ir kvinojos.

Magnis padeda atpalaiduoti raumenis ir mažina nerimą, o tai labai svarbu norint gerai išsimiegoti.

Geležies turtingi maisto produktai, tokie kaip liesa mėsa, tofu ir lęšiai, taip pat gali padėti pagerinti miego kokybę.

Nepriklausomai nuo to, ką valgote, užkandžiaujantiems naktį mitybos specialistai pataria ateityje užkandžiauti mažomis porcijomis, kad išvengtumėte diskomforto jausmo ar pilvo pūtimo.

Anksčiau amerikiečių psichologai atsakė, ar kava gali išgelbėti nuo miego trūkumo.

Kava iš tiesų padeda žmogui sukaupti mintis ir produktyviai dirbti, tačiau normaliai sveikatai miegas yra tiesiog būtinas.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *