Skirtumas tarp meilės ir prisirišimo

Štai sutikote nepažįstamą žmogų, pajutote viduje jaudulį… Kaip suprasti, kad tai tikra meilė, o ne paprastas prisirišimas? Kaip jūs apskritai suprantate skirtumą tarp šių jausmų? Gal tiesiog darotės vis labiau ir labiau priklausomas nuo žmogaus ir nėra jokios kalbos apie gilius jausmus?

Taip atsitinka pakankamai dažnai – žmogus keičia mylimuosius kaip pirštines, įsitikinęs, kad tai eilinė tikroji meilė. Galbūt ir jums taip buvo. Ir žvelgiant iš šalies, atrodo, kad niekas nesugriaus tokių santykių, tačiau laikas bėga ir jie suyra. Tada kyla logiškas klausimas: ar būta čia meilės? O gal tai tiesiog spontaniškas emocijų pliūpsnis, siekis išvengti vienatvės?

Nėra, žinoma, kokio nors vieningo mato, kuriuo būtų galima išmatuoti jausmus. Niekas jums nepasakys, ar mylite žmogų labiau negu jis myli jus. Viskas labai subtilu. Reikia išmokti pasitikėti savo šeštuoju jausmu.

Gaila, bet tai pavyksta ne visiems.

Kiekvienas mūsų bijo vienatvės. Ir ši baimė pastūmėja priimti skubotus sprendimus. Gili neviltis gali paskatinti regėti tai, kas iš tiesų neegzistuoja. Toks neteisingas jausmų traktavimas itin negatyviai atsiliepia tolimesniam gyvenimui. Juk jūs galite pakenkti ne vien sau, bet ir aplinkiniams.

Kai kurie iš mūsų taip stipriai įsikimba į tikėjimą meile, kad neleidžia ramiai gyventi partneriui. Žvelgiant realiai – tai silpnumo pasireiškimas – banalus vengimas pažvelgti tiesai į akis.

Nėra universalaus meilės apibūdinimo, viskas labai individualu. Tačiau tai nereiškia, kad negalima pastebėti požymių, pagal kuriuos įmanoma atskirti paprastą prisirišimą nuo meilės. Daugelis mūsų, remdamiesi savo gyvenimiška patirtimi, gali nesunkiai suprasti, ką būtent išgyvename. Reikia tiesiog teisingai mąstyti ir nepasiduoti iliuzijoms.

Su tikra meile sunku išsiskirti. Atsisakyti prisirišimo nesunku

Patikimiausias būdas suprasti, ar išgyvenate tikrą meilę – ją prarasti. Kai ji pasitraukia iš jūsų gyvenimo, tam tikram laikui prarandate bet kokią egzistavimo prasmę. Tartum jums pačią širdį kažkas išrautų. Liūdesys ir sielvartas slegia iš visų pusių. Bet jeigu po išsiskyrimo nieko panašaus nepatiriate – tai tebuvo viso labo prisirišimas, nieko rimto.

Meilė – tai rūpinimasis. Prisirišimas – egoizmas

Tikroji meilė nepakenčia egoizmo. Kartą užmezgus rimtus santykius, jūsų prioritetai kardinaliai keičiasi. Visa gyvenimo filosofija apsiverčia aukštyn kojomis. Jūs pastoviai galvosite apie mylimą žmogų, pergyvensite, rūpinsitės juo. O štai jeigu jūs viso labo prisirišote prie partnerio, įsigalės egoizmas. Kiekvienam norėsis, kad gera būtų tik jam pačiam. Tai nesunku pastebėti ir pasidaryti išvadas, kol dar ne vėlu.

Meilė – sunki našta. Prisirišimas lengvas, kai esate kartu

Meilė – labai sudėtinga emocija, neretai labai dinamiška ir išlaikyti tokį tempą žmonėms kartais būna sunku. Santykiuose bus ir skrydžių, ir kritimų, tačiau vienas kito palaikymas padės įveikti visus sunkumus. Nerimtuose santykiuose, kai viskas susiveda vien į prisirišimą, ilgai neištversite bendravimo per barjerus ar atstumą.

Meilė padovanoja laisvę. Prisirišimas paralyžuoja

Neįmanoma patirti tikro jausmo, kai draudžiate vienas kitam kažką daryti. Abipusis pasitikėjimas ir šviesūs jausmai perpildo mylinčius žmones, dėl to jie neturi problemų su asmenine erdve. Paprastas prisirišimas – priešingai, paralyžuoja. Santykių dalyviai neįsivaizduoja gyvenimo be taisyklių. Tai ne meilė – tai kalėjimas.

Meilė – tai palaikymas ir parama. Prisirišimas – sąstingis

Tikra meilė įkvepia žmonėms norą tapti geresniais. O prisirišimas neduoda nieko, partneriai tiesiog egzistuoja. Mylinčios širdys gali dalintis savo svajonėmis, padeda viena kitai siekti tikslų ir t.t. Jos sudaro savotišką nuolat judantį mechanizmą, kuris tik stiprina abipusius jausmus. Prisirišę žmonės tupi uždaryti mažose dėžutėse ir nenori keistis.

Meilė ilgaamžė. Prisirišimas apribotas laike

Meilė – vienas tų jausmų, kurie trunka amžinai. Kalba eina apie tikrą ir nuoširdų šio jausmo pasireiškimą, čia nėra vietos primityviam troškimui kuo greičiau patenkinti savo poreikius. Šituo pasižymi prisirišimas. Dėl to jis trunka iki to laiko, kol partneriai patenkinti. Anksčiau ar vėliau troškimai vėl paims viršų ir žmonės leisis ieškoti naujų įspūdžių. Su kitais partneriais.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *