Štai dėl ko tau priklauso priaugti svorio

Menopauzė atneša į moters gyvenimą daugybę permainų, kurių norėtųsi išvengti bet kokia kaina. Drauge su reprodukcinio amžiaus pabaiga, į gyvenimą įžūliai įsibrauna ir išvaizdos pokyčiai. Gyvenimo būdas lyg ir tas pats, o bjaurybė pilvukas auga ir auga.

Liūdna žiūrėti į mylimą mamą, kuri, sulaukusi 50 metų, bando sugrįžti į jaunystę įvairių dietų ir procedūrų pagalba. Liūdna, kad niekas niekada nepasakė moterims, sulaukusioms menopauzės: „Mieloji, tai išgyvena visos! Tai normalu! Tiesiog priimk savo kūną ir amžių. Tu nuostabi!”

Žurnalai choru tvirtina, kad liesumas – tai sveikata. Atrodytų, likti jaunai – tai tik pastangų ir finansų klausimas, o svorio didėjimas sulig amžiumi reikalauja skubaus įsikišimo. Bet ar tikrai?

Miela skaitytoja, neklausyk jų! Papasakosime tau kas vyksta su moterimi menopauzės periodu ir kodėl atliekami centimetrai pilvo srityje yra normalu.

Pirmas faktas. Visi kūnai sensta

Gali supirkti visus kremus mieste ar išleisti krūvą pinigų kosmetinėms procedūroms, tačiau tiesa yra viena: sensta absoliučiai visi ir visos! Tai natūralus biologinis procesas, kurio neįmanoma išvengti. Natūralaus senėjimo požymiai – ne vien raukšlelės aplink akis. Sensta taip pat ir vidiniai organai.

„Išsijungiant” reprodukcinei sistemai, moters organizme sumažėja estrogeno ir progesterono lygis. O tai svarbiausia visų negalavimų, su kuriais susiduria moteris per menopauzę, priežastis: naktinis prakaitavimas, netikėtai padažnėjęs širdies plakimas, miego sutrikimai, spontaniškos nuotaikos permainos ir t.t.

Antras faktas. Riebalai – moters draugai!

Kai moters kiaušidės nustoja gaminti estrogeną, organizmo riebaliniai audiniai pradeda išskirti ir reguliuoti lytinio hormono lygį kūne. Iš čia ir pilvukas, kurio anksčiau nebuvo. Riebalų sluoksnio didėjimas šiuo gyvenimo periodu yra visiškai normalus. Tai būdas, kurio dėka organizmas susidoroja su estrogeno lygio mažėjimu. Kadangi šis mažėjimas tiesiogiai įtakoja nemalonius menopauzės simptomus, padidintas lygis gali šiuos simptomus gerokai sušvelninti.

Trečias faktas. Trūksta riebalų – trūksta estrogeno

Riebalų trūkumas menopauzės laikotarpiu sumažina estrogeno kiekį organizme, dėl ko visi klimakso simptomai stiprėja. Keista, kad įvairiausi žurnalai kala moterims į galvas informaciją apie dietas menopauzės periodu, atseit, jei numesi kelis kilogramus, tapsi sveikesne. Tik niekas nekalba, kaip tai kenksminga.

Tokia propaganda ir troškimas turėti idealias formas veda į estrogeno lygio mažėjimą, o tai savo ruožtu gali baigtis įvairiais susirgimais: atsiranda problemų su atmintimi, padidėja širdies ir kaujagyslių ligų rizika, tampa trapesni kaulai, atsiranda osteoporozė.

Estrogeno trūkumas užlaiko skysčius organizme ir sumažina odos elastingumą. Tavo raukšlelės ir sausa oda – kovos su atliekamais centimetrais menopauzės laikotarpiu rezultatas.

Kiekvienai moteriai svarbu įsisąmoninti, kad visi pokyčiai, vykstantis su kūnu menopauzės metu – tai ne liga, o norma. Tiesiog mes gyvename visuomenėje, kuriai raukšlelės ir atliekami gramai – patologija. Tik tada, kai įveiksime šį pražūtingą požiūrį, kiekviena moteris galės pamilti savo kūną ir savo amžių. Būkite laimingos, jūs esate nuostabios, nepaisant datų kalendoriuose.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *