Sunku užmigti naktimis? Pabandykite atsisakyti šių produktų

Nemiga kamuoja daugybę žmonių. Su ja kovoti dažniausiai bandoma vartojant medikamentus. Tačiau kodėl gi tiesiog nepabandžius pašalinti nemigos priežasties?

O priežastis gali būti perdirbti angliavandeniai. Pasirodo, vyresnės moterys, kurios vartoja daug saldumynų ir baltos duonos, gali dažniau kentėti ir nuo nemigos.

Išanalizavę daugiau nei 50 tūkstančių moterų, įžengusių į septintąją dešimtį, mitybos dienoraščius mokslininkai pastebėjo, kad perdirbtų grūdų produktai ir cukrus gali būti susiję su prastu nakties miegu.

Niujorko (JAV) mokslininkai mano, kad gausus cukraus vartojimas gali taip išderinti cukraus kiekį kraujyje, kad organizmas pradeda išskirti hormonus, trukdančius užmigti.

O miego trūkumas gali sukelti alkį ir paskatinti žmones daugiau valgyti. Tai reiškia, kad poveikis yra abipusis.

Bet tyrime dalyvavusios moterys net 16 proc. labiau buvo linkusios į naujos rūšies nemigą, jeigu valgė daug netinkamo maisto.

„Mūsų tyrimo rezultatai rodo, kad kenčiantiems nuo nemigos svarbi mityba, – paaiškino tyrimo vadovas Kolumbijos universiteto (JAV) psichiatras daktaras Jamesas Gangwischas. – Saldumynų reikėtų vengti ne tik norint kontroliuoti svorį, bet ir siekiant išvengti nemigos“.

Tyrimo metu nebuvo aiškinamasi, kodėl saldumynai ir perdirbti angliavandeniai, tokie, kaip duonos gaminiai, pyragai, bandelės ar makaronai, gali sutrikdyti miegą. Tačiau daktaras J.Gangwishas mano, kad dėl to veikiausiai yra kalti hormonai.

„Kai kraujo cukrus staigia pakyla, organizmas į tai reaguoja, išskirdamas insuliną. Taip nukrenta kraujo cukrus, dėl ko gali išsiskirti tokie hormonai, kaip adrenalinas ir kortizolis, kurie trikdo miegą“, – paaiškino daktaras J.Gangwishas.

Moterys, dalyvavusios tyrime, jau buvo po menopauzės ir mokslininkai matavo jų mityboje vyravusių produktų glikemijos indeksą.

2 nuotr.

Perdirbtų grūdų produktai ir cukrus gali būti susiję su prastu nakties miegu.

Šis indeksas nustatomas, pagal maisto poveikį cukraus kiekiui kraujyje – produktai, kuriuose gausu riebalų ar baltymų, turi mažesnį glikemijos indeksą, palyginti su angliavandeniais ar cukrumi, dėl kurių cukraus kiekis kraujyje staiga pakyla.

Daktaro J.Gangwischo ir kolegų atliktas tyrimas parodė, kad moterys, kurių mityboje buvo daugiausia aukšto glikemijos indekso produktų, 11 proc. labiau kentėjo nuo nemigos, palyginti su tomis, kurios tokių produktų vartojo mažiausiai.

Taip pat šioms moterims 16 proc. labiau per trejų metų periodą pasireikšdavo iki tol jų nekamavusi nemiga.

O moterys, kurių dietoje buvo gausu daržovių, skaidulų ir vaisių (bet ne išspaustų sulčių), mažiau kentėjo nuo nemigos ar buvo į ją linkusios.

Netgi tie vaisiai, kuriuose daug cukraus, yra naudingi, nes juose yra ir skaidulų, padedančių sumažinti cukraus šuolių kraujyje tikimybę. Štai kodėl vaisiai priskirtini prie žemesnio glikemijos indekso produktų.

Vienas tyrime nedalyvavęs mokslininkas iš Tuftso universiteto Bostone, JAV, Jose Ordovasas, sakė, kad cukraus poveikis miegui gali būti dvejopas.

Mokslininkas mano, kad moterys, kurias kankina nemiga, linkusios į prastesnę mitybą – jau anksčiau buvo įrodyta, kad nuovargis padidina nesveiko maisto suvartojimą.

„Šiuos rezultatus kol kas gerokai per anksti panaudoti, kaip nemigos prevencijos ir gydymo pagrindą“, – sakė daktaras J.Ordovasas naujienų agentūrai „Reuters“.

Medikai dažnai žmonėms, kuriems svarbu kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, rekomenduoja rinktis žemą glikemijos indeksą turinčius produktus. Kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ypač svarbu sergantiems diabetu, kuriems reikia numesti svorio ir pradėti sveikiau maitintis.

Geresnis miegas gali būti dar viena priežastis taip maitintis, mano daktaras J.Gangwischas.

„Svarbiausia žinutė yra riboti perdirbtų angliavandenių, tokių, kaip pridėtinis cukrus, suvartojimą, nes tai gali sukelti nemigą arba ją pasunkinti“.

Tyrimas buvo atspausdintas žurnale „American Journal of Clinical Nutrition“.

Parengta pagal „Daily Mail“

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *