Toksiški tėvai

Toksiški tėvai – tai tėčiai ir mamos, kurie traumuoja savo vaikus nuvertinimu, pertekline globa, perdėta kontrole, lyginimu su kitais, fiziniu ir moraliniu smurtu ir pan.

Dėl viso to vaikas nustoja jausti save, savo poreikius ir troškimus, daro viską, kad įtiktų tėvams, kad galiausiai būtų deramai įvertintas, kad susilauktų pagaliau iš tėvų taip ilgai lauktos šilumos, pripažinimo ir meilės.

Tokie vaikai nenustoja mylėti savo tėvų, jie nustoja mylėti save.

Su saviverte susijusios problemos gadins jiems gyvenimą labai ilgą laiką, kol galiausiai bus kokiu nors būdu patenkintas poreikis, kad juos priimtų tokiais, kokie jie yra iš tikrųjų.

Kad juos kas nors pagaliau apgaubtų meile ir šiluma.

Tokių vaikų gyvenimą jau suaugus nuolat nuodys toksiški santykiai, jie tarsi magnetas trauks prie savęs toksiškus partnerius.

O iš tėvų paveldėtas šeimos scenarijus vis iš naujo ir iš naujo kartosis naujuose santykiuose, naujai sukurtose šeimose.

Būtent tokią kainą sumoka kiekvienas vaikas už tai, kad toksiški tėveliai paverčia jų vaikystę pragaru. Mokės visą likusį gyvenimą, jei nepavyks iš tokio scenarijaus sąmoningai ištrūkti.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *