Trys emocijų rūšys, griaunančios santykius: psichologas papasakojo apie dvilypumo tipus

Dažnai neramūs artimųjų santykių laikai yra daugelio stresą keliančių veiksnių priežastis. Tačiau yra nemažai jausmų, kurie gali nepastebimai, bet nuolat juos ilgam sugriauti.

Žmogaus emocijų kraštovaizdis dažnai būna sudėtingas, ir niekur kitur tai nėra taip akivaizdu kaip romantiniuose santykiuose.

Abejonės ir nevienareikšmiai jausmai partneriui – vadinamoji santykių ambivalencija – gali sukurti teigiamų ir neigiamų emocijų labirintą, kuriame sunku orientuotis. Šį sudėtingumą gali lemti neišspręstos problemos, skirtingi gyvenimo tikslai ar net išorinis spaudimas, darantis įtaką jausmams partneriui, kuriuos aprašė garsus psichologas, rašo „Forbes”.

2023 m. atliktame tyrime apie šį emocinį sudėtingumą nagrinėjama, kaip ambivalentiškumas veikia žmogaus sveikatą ir santykius. Jis parodė, kad ji gali būti trijų skirtingų tipų: aiškus ambivalentiškumas, kai asmuo suvokia savo mišrius jausmus; netiesioginis-aiškus ambivalentiškumas, kai sąmoningas asmens požiūris į santykius skiriasi nuo jo pasąmoninių jausmų; ir užslėptas ambivalentiškumas, kai asmuo turi pasąmoninių teigiamų ir neigiamų jausmų savo partneriui aiškiai nesuvokdamas.

Tyrimo rezultatai parodė, kad aiškus ambivalentiškumas dažnai lemia didesnį streso lygį ir kraujospūdį, taip pat mažesnį intymumą ir bendrą pasitenkinimą santykiais, sako Markas Traversas, amerikiečių psichologas, turintis didelę patirtį Kornelio universitete ir Kolorado Boulderio universitete, vienas iš pagrindinių tyrimo autorių.

Toks dvilypumas yra akivaizdžiai susijęs su prastesne asmenine ir santykių gerove. Tyrime taip pat nustatyta, kad užslėptas ambivalentiškumas gali paskatinti partnerius ilgainiui spręsti ir išspręsti gilesnius konfliktus, o tai ilgainiui gali sustiprinti santykius.

Apskritai, nors ambivalentiškumas santykiuose yra iššūkis, jo dinamikos supratimas gali suteikti poroms įrankių, kaip sustiprinti savo ryšį, o galimas kliūtis paversti augimo ir gilesnio supratimo galimybėmis, sakė psichologė.

Anksčiau „Focus” rašė apie tai, ar žmogaus smegenys iš tiesų subręsta iki 25 metų. Išnagrinėję naujausius tyrimus, mokslininkai nusprendė paneigti išankstines nuostatas.

„Focus” taip pat rašė apie tai, kad smegenų forma lemia mūsų mintis, emocijas ir net elgesį. Naujausias tyrimas rodo, kad fizinė smegenų forma gali būti svarbesnė už sudėtingą jų jungčių tinklą ir kad mes galbūt neteisingai suprantame jų konstrukciją.

Ši medžiaga yra tik informacinio pobūdžio ir joje nėra patarimų, galinčių turėti įtakos jūsų sveikatai. Jei turite problemų, kreipkitės į specialistą.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *